AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Martin Pospíšil podruhé za sebou v sestavě kola polské Ekstraklasy!

Šestadvacetiletého záložníka v barvách Jagiellonie Bialystok zastihl úvod jarní části sezony ve výtečné formě. Svědčí o tom i fakt, že byl v posledních dvou odehraných kolech polské ligy zařazen do ideální jedenáctky.

Vůbec poprvé v probíhajícím ročníku Ekstraklasy se Pospíšil dostal do sestavy kola po výhře Jagiellonie 4:1 nad Lechií Gdaňsk ve třetím jarním kole. Stejně jako v předchozích dvou zápasech nastoupil v základní sestavě a trenérovi se za důvěru odvděčil nejen kvalitním výkonem, ale také gólem na 3:1. Šlo o třetí trefu trojnásobného reprezentanta ve třetím utkání za sebou.

Výhrou nad Gdaňskem se Jagiellonia vyhoupla do čela tabulky o skóre před Legii, se kterou se utkala ve šlágru 25. kola. Na půdě varšavského velkoklubu sice Pospíšil ukončil sérii utkání se vstřeleným gólem, ale dalším povedeným výkonem pomohl hostujícímu celku k důležitým třem bodům po výhře 2:0. Český záložník mohl mít hned dvojnásobnou radost, protože se podruhé za sebou ocitlo jeho jméno v sestavě ideální jedenáctky celého kola.

Pospíšilův kredit v Polsku velmi rychle stoupl. A není se co divit. Pravidelně nastupoval i na podzim, ovšem do listiny střelců se dokázal zapsat jen jednou. Stačily ale první jarní kola a na kontě má rázem čtyři přesné zásahy. Proti Legii si připsal od letního přestupu z Jablonce už svůj 22. ligový start v dresu Jagiellonie.

-> PROFIL MARTINA POSPÍŠILA