AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hraje, užívá si partu i krásnou krajinu.V Jablonci jsem spokojený, hlásí Masopust

V základní sestavě Jablonce nastupoval záložník Lukáš Masopust pravidelně už na podzim, zkraje jarní části sezony jen potvrzuje, že patří mezi klíčové hráče severočeského celku. Přispěl nejen k plnému počtu bodů v lize, ale také k postupu do semifinále MOL Cupu. „Jsem rád, že mě trenéři staví. Musím na sobě ale pořád pracovat, abych se v sestavě udržel,“ říká bývalý mládežnický reprezentant, který si angažmá v Jablonci celkově pochvaluje.

S Jabloncem jste čerstvě postoupili do semifinále MOL Cupu. Patří mezi vaše cíle pohár vyhrát? Ve vašem případě by šlo o první velkou trofej v kariéře…

Je to přesně tak, pohár vyhrát chceme. A jak říkáte, šlo by o moji první trofej. Už jsem byl dvakrát ve finále, ani jednou se nám ale nepodařilo uspět.

Úvod jarní části se Jablonci celkově velmi vydařil. Co podle vás stojí za tím, že se vám tak výsledkově i herně daří?

Hraje nám výborně střed hřiště, což je takový náš hnací motor. Také hodně vysoko presujeme, myslím si, že nám to vyhovuje.

Jak byste zhodnotil svoje výkony v úvodu jara? S čím jste spokojený a s čím naopak méně?

Těžko říct, s čím jsem osobně spokojený, určitě ale musím zmínit, že se na hřišti cítím opravdu dobře. Navíc, když se daří celému týmu, tak i výkony jednotlivců jdou nahoru.

Vaše jméno se objevovalo v základní sestavě už pod koučem Zdeňkem Kluckým, místo jste si udržel a hrajete i pod jeho nástupcem Petrem Radou. Cítíte, že máte u trenéra důvěru?

Jsem moc rád, že mě trenéři staví. Máme ale dost široký kádr, takže na sobě musím pořád pracovat, abych se v sestavě udržel.

Ve Zlíně jste vstřelil svůj první gól v letošním ligovém ročníku. Na hráče na vašem postu to ale popravdě není mnoho…

Je to asi i tím, že jsem ze začátku sezony nastupoval v obraně. Jinak mám ale takovou náturu, že se snažím pořád někomu raději přihrávat, než abych sám vystřelil.

Naopak s pěti asistencemi jste třetí nejlepší nahrávač v lize. S tím už budete asi spokojený více, že?

Určitě jsem. I když i asistencí mohlo být ještě víc.

Právě v posledním odehraném kole ve Zlíně jste byl podle oficiálních statistik celkem 362 metrů ve sprintu. Co to vypovídá o vašem herním stylu?

Je můj styl být hodně v náběhu, paradoxně mi ale přijde, že právě ve Zlíně jsem toho zase tolik nenaběhal.

V Jablonci působíte už čtvrtou sezonu. Co se vám na severu Čech nejvíc zamlouvá?

V týmu máme super partu, navíc je tu opravdu krásná krajina. Jsem tu spokojený.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA