AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Řekl si o místo v sestavě? Střelec Tecl po deseti minutách na hřišti rozhodl o výhře Slavie!

Ukázal se jako správný žolík. Trenér Slavie Jindřich Trpišovský poslal Stanislava Tecla do ligového duelu s Olomoucí v 70. minutě za nerozhodného stavu 1:1, uběhlo deset minut a sedmadvacetiletý útočník se postaral o vítězný gól sešívaných, kteří nakonec vyhráli 3:1.


V pořadí již devátou Teclovu trefu v tomto ligovém ročníku musel posvětit až videorozhodčí. Hlavní sudí ji totiž původně kvůli domnělému ofsajdu neuznal. Poté ale své rozhodnutí změnil. „Byl jsem si skoro jistý, že to ofsajd nebyl. Je dobře, že tu video je. Posledně nám gól sebralo, teď nám ho vrátilo. Je to jedna jedna,“ uvedl ke klíčovém okamžiku.

Sledované utkání si užil. „Povedlo se nám zápas otočit, ukázalo to velkou sílu našeho týmu. Jen tak dál, takové zápasy nás můžou posouvat dále. Tahle výhra byla důležitá i proto, že jsme se Olomouci odtrhli. Můžeme se v klidu podívat na svůj výkon,“ má jasno druhý nejlepší střelec soutěže.

Ten se po předčasném návratu z vydařeného hostování v Jablonci neocitl zrovna ve snadné pozici. V dresu Slavie zatím na jaře odehrál ve dvou zápasech dohromady jen 27 minut. Svou současnou situace ale bere šikovný forvard realisticky.

„Samozřejmě to není nic jednoduchého, na druhou stranu to je fotbal. Už ho hraji dlouho na to, abych se s takovými situacemi uměl vyrovnat. Tak to ve fotbale je, jednou jste dole, jednou nahoře. Přišel jsem k týmu o měsíc později, oproti klukům jsem měl trochu kondiční manko, snažím se na tom pracovat. Samozřejmě s trenérem se o tom bavíme. Je to Slavia, tady se o místo bojuje každý trénink a zápas. Nepočítal jsem s tím, že sem přijdu a budu hrát každý zápas 90 minut. Uvidíme, jak to bude na konci sezony. Jsem rád, že se daří a vyhráváme. To je to podstatné,“ myslí hlavně na týmový úspěch.

Rozhodující trefa do olomoucké sítě by ovšem mohla Teclovi pomoct k většímu hernímu vytížení. „Je nás tu hodně. Nemyslím si, že by to bylo o jednom gólu. Je to o tom to potvrzovat také v tréninku a pak čekat na šanci, když přijde, tak je potřeba ji využít,“ uvědomuje si.

Další šanci by mohl dvojnásobný reprezentant dostat od kouče Trpišovského třeba hned v následujícím ligovém kole, kdy Slavii čeká další pražské derby na půdě rivalů z Letné. „Je to derby, říká se, že nemá favorita. To je souboj úplně mimo ligu, tam nehraje žádné rozpoložení roli. Čeká nás úplně jiný a těžký zápas,“ vyhlíží už Tecl magnet 21. kola HET ligy.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA