AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Pulkrab pálí v úvodu jara ostrými: Góly se ode mě čekají. Jsem šťastný, že mi to tam padá

Matěj Pulkrab má v úvodu druhé poloviny sezony formu jako hrom. Gólově se dokázal prosadit ve všech třech jarních ligových zápasech, do kterých nastoupil. Naposledy pomohl dvacetiletý útočník Liberci k cenné remíze 2:2 na plzeňské půdě, kde zaznamenal svoji pátou trefu v tomto ligovém ročníku a dělí se o pozici nejlepšího střelce Slovanu v sezoně.

„Bod je super, málokterý tým tady dokáže bodovat. Ve druhém poločase jsme Plzeň pro mě až překvapivě dost zatlačili a srovnali na 2:2. Klidně se tady dalo nakonec i vyhrát. Věděli jsme, že Plzeň má za sebou náročný program a chtěli toho využít. Na jaře nemá zrovna ideální formu, určitě umí zahrát lépe, bylo to na nich vidět,“ zhodnotil Pulkrab zápas v rozhovoru pro klubovou televizi.

Mladému reprezentantovi se v úvodu jarní části sezony daří. A to hlavně střelecky, což je pro forvarda vůbec nejdůležitější. Ve třech zápasech v lize, do kterých zasáhl, nastřílel hned čtyři branky. „Od útočníka se góly čekají. I kdybych hrál sebelépe a za celý rok nedal gól, tak nebude nikdo spokojený. Jsem určitě šťastný, že mi to tam padá a že díky tomu bodujeme,“ říká mladý kanonýr, který vynechal na jaře pouze úvodní duel na Spartě (0:2), protože na severu Čech hostuje právě z klubu z Letné.

Následně rozhodl jediným gólem o výhře nad Mladou Boleslaví (1:0) a dalšími dvěma zásahy zajistil Slovanu alespoň bod v zápase s Karvinou (2:2).

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA