AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kovařík s Kopicem u dalšího velkého zápasu Plzně na evropské scéně!

Plzeň své pohárové maximum nevylepšila, přesto se s letošním ročníkem Evropské ligy loučí se vztyčenou hlavou. V domácí osmifinálové odvetě s Janem Kovaříkem a Janem Kopicem v sestavě dokázala porazit silný Sporting Lisabon, který šel nakonec dál až díky gólu v prodloužení.

Viktoriáni v úvodním duelu na půdě lisabonského celku prohráli 0:2, před odvetou tak věděli, že pokud se ještě chtějí porvat o postup, musí dát doma minimálně dva góly. Trenér Pavel Vrba zřadil kromě v posledních zápasech značně vytěžovaného Jana Kovaříka do základní sestavy i uzdravenou oporu Jana Kopice. Kovařík se postavil na levý kraji obrany, Kopic pak figuroval na levém křídle.

A právě prvně jmenovaný hráč měl lví podíl na tom, že Viktoria začala smazávat dvougólové manko z Portugalska velmi rychle. Už po šesti minutách našel Kovařík nezvykle pravačkou hlavu útočníka Bakoše, který otevřel skóre zápasu.

Devětadvacetiletý univerzál připravil další velkou šanci pro svůj tým po změně stran. Z hranice šestnáctky poslal míč přesně na hlavu nabíhajícího Havla, jeho pokus ale zamířil jen několik centimetrů nad břevno.

Plzeň se ale i přesto kýženého druhého gólu dočkala a poslala zápas do prodloužení. V něm ale, bohužel, Sporting snížil na 1:2, čímž si zajistil postup na úkor českého vicemistra. Kovařík s Kopicem, kteří odehráli celé utkání, se ale mohou společně se svými spoluhráči po cenném skalpu silného soupeře rozloučit s pohárovou Evropou se vztyčenou hlavou.

Za vše mluví pozápasová slova kouče Pavla Vrby. „Na tento zápas se bude jistě dlouho vzpomínat. Převažuje ve mně hrdost, hráči odvedli úžasný výkon,“ uvedl zkušený trenér.