AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Pulkrabova střelecká fazona pokračuje. Už patří mezi nejlepší ligové kanonýry!

Útočník Matěj Pulkrab má za sebou další parádní střelecké představení v libereckém dresu. Dvěma góly zařídil Slovanu v předehrávce 21. ligového kola výhru 2:0 nad brněnskou Zbrojovkou a potvrdil skvělou jarní formu. Ve čtyřech odehraných zápasech nastřílel už šest branek.

Co zápas, to minimálně jeden přesný zásah. Dvacetiletý forvard se dokázal gólově prosadit v každém jarní utkání, do kterého zasáhl. A sérii neutnul ani v domácím duelu se Zbrojovkou.

Skóre zápasu otevřel ve 26. minutě, kdy dorážel ve skluzu do branky vyraženou střelu. Čtyři minuty před poločasovou přestávkou zasadil Slovan soupeři z Brna druhý úder. A hádejte, kdo se o něj postaral. Ano, opět Pulkrab. Nezaváhal ani v další velké šanci a mohl se podruhé radovat. „Jsem samozřejmě rád, ale nepropadám nějaké euforii. Vím, že na podzim se mi nedařilo. Budu rád, když to bude pokračovat," říkal po utkání. Není, divu, že od kouče Davida Holoubka slyšel jen slova chvály.

„Jsem moc rád, že má Matěj takovouhle střeleckou potenci. Je to jeho práce, od toho tam je, aby dával góly. Je to kolektivní práce celého týmu a on sklízí plody,“ chválil Holoubek mladého útočníka, který byl navíc zvolen nejlepším hráčem svého týmu. Už počtvrté za sebou.

Co ale Pulkraba těší ještě víc je to, že si díky dalším dvěma přesným zásahům znovu výrazně vylepšil svoji bilanci v tomto ročníku a se sedmi góly už patří mezi nejlepší střelce celé ligy! Jeho střelecká fazóna kromě Holoubka těší i kouče jednadvacítky Vítězslava Lavičku. Ten bude na forvada, jenž hostuje pod Ještědem do konce sezony z pražské Sparty, spoléhat v blížících se klíčových zápasech kvalifikace ME 2019 proti Chorvatsku a Řecku.

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA