AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Pátý jarní zápas, sedmý gól. Liberec znovu velebí střelce Pulkraba

Žádnému jinému ligovému útočníkovi to momentálně nestřílí jako Matěji Pulkrabovi. Dvacetiletý střelec svým sedmým jarním gólem v pátém utkání rozhodl o výhře Slovanu 1:0 na půdě Slovácka.

Pulkrab chyběl severočeskému celku jen na Spartě, kde nastoupit nemohl, protože pod Ještědem hostuje právě z Letné. V následujících pěti mačích už nastoupil a pokaždé se dokázal alespoň jednou gólově prosadit. Liberci navíc svými přesnými zásahy pomáhal k důležitým bodovým ziskům.

To platí také v případě duelu na Slovácku, kde se reprezentant do 21 let postaral o jedinou branku zápasu. Ta přišla už po osmi odehraných minutách, kdy přízemní centr z levé strany přistál na noze Pulkraba, který přesnou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. „Bylo mi jasné, že Kéba (Milan Kerbr) bude centrovat. Naběhl jsem si tedy do prostoru, který jsem vyhodnotil jako nejnebezpečnější pro Slovácko. Výborně to trefil a já to naštěstí trefil do brány,“ popsal klíčový okamžik utkání 22. kola HET ligy.

Statistiky hovoří jasně. Severočeši pod vedením kouče Davida Holoubka nasázeli na jaře osm gólů, hned o sedm z nich se postaral právě Pulkrab. „Snažím se nepropadat euforii. Na jaře nám to několikrát pomohlo k bodům, což je úžasné. Za týden nás čekají Teplice a jde se na novo,“ nechal se slyšet mladý forvard, který svými zásahy táhne Slovan pomalu, ale jistě do pohárové Evropy.

V probíhajícím ligovém ročníku má na kontě celkem už osm branek. Díky nim je nejlepším střelcem Slovanu v této sezoně a zároveň se drží mezi nejlepšími šutéry celé ligy.

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA