AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Matěj Pulkrab si řekl o triumf v anketě Hráč měsíce!

Matěj Pulkrab výtečnými jarními výkony doprovázenými skvělou střeleckou potencí oslňuje celou fotbalovou veřejnost včetně fanoušků. Ti zařadili mladého střelce libereckého Slovanu svými hlasy už podruhé za sebou do sestavy kola. Následně zcela po zásluze ovládl anketu Hráč měsíce za březen.

Reprezentant do 21 let momentálně prožívá vůbec nejvydařenější období své dosavadní kariéry. Za vše hovoří statistiky. V každém z posledních pěti jarních zápasů se dokázal alespoň jednou gólově prosadit, celkem v nich nastřílel úctyhodných sedm branek. Žádnému jinému ligovému hráči to nestřílí tak, jako právě Pulkrabovi.

A co je ještě důležitější, svými góly pomáhá severočeskému celku k důležitým bodům. V rámci 21. kola dvěma trefami zařídil Slovanu výhru 2:0 nad brněnskou Zbrojovkou a za svůj výkon si společně s Milanem Barošem vysloužil místo v ideální jedenáctce kola.

Střeleckou fazonu si dvacetiletý forvard, který v Liberci hostuje z pražské Sparty, udržel i po reprezentační přestávce. Naposledy rozhodl jedinou brankou o výhře celku zpod Ještědu 1:0 na půdě Slovácka. A i tentokrát se jeho výkon zalíbil fanouškům natolik, že ho svými hlasy podruhé za sebou poslali do sestavy kola.

Suverénně nejlepšímu jarnímu ligovému střelci následně zástupci mediálních partnerů svými hlasy přiřkli ocenění Hráč měsíce. „Samozřejmě jsem rád, že mi to tam teď padalo, ale stejně jako každé individuální ocenění ve fotbale je to hlavně díky práci celého týmu. Aniž bych chtěl říkat nějaké fráze, pro mě jsou nejdůležitější ty výkony a góly, které přinášejí body do tabulky, tak doufám, že to bude pokračovat,“ řekl k ocenění Pulkrab.

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA