AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Slavii spasil v Brně svým 50. gólem žolík Tecl. Má takový X-faktor, chválil ho trenér

Slavia velebí Stanislava Tecla. Na půdě brněnské Zbrojovky naskočil jako střídající hráč ve druhém poločase a svou jubilejní padesátou ligovou trefou rozhodl o výhře sešívaných 1:0. Po zápase se dočkal velké pochvaly od trenéra Jindřicha Trpišovského.

Kouč Trpišovský poslal sedmadvacetiletého ofenzivního univerzála na hřiště v 55. minutě a jak se záhy ukázalo, při tomto střídání měl zlatou ruku. Dvacet minut před koncem si právě Tecl naskočil na Hušbauerův centr z rohového kopu a hlavičkou ke vzdálenější tyči vstřelil jediný gól zápasu.

„Myslím si, že bylo dobře, že jsme konečně nedostali jako první gól. To je určitě pozitivní. Věřil jsem, že gól vstřelíme. Bylo to bojovné utkání, nic moc fotbalového. Na druhou stranu je to naše vítězství cennější, protože se určitě nerodilo lehce. Bylo to hodně těžké,“ zhodnotil Tecl v rozhovoru pro klubový web.

Jeho desátá branka v probíhajícím ligovém ročníku byla o to cennější, že Slavia tříbodovým ziskem ukončila sérii dvou zápasů bez výhry. „Bod by pro nás byl stoprocentně málo, zaváhání máme za sebou dost. Je to důležité vítězství a zároveň zápas, od kterého se můžeme odrazit. Potom na to můžeme nabalovat nějakou fotbalovost,“ dodal třetí nejlepší ligový střelec, který v první chvíli ani nevěděl, že šlo o jeho padesátý gól v lize. „Jsem rád, že se to povedlo takhle brzo,“ podotkl.

A kouč Trpišovský? Pro Tecla měl po utkání v Brně jen slova chvály. „Standa má takový X-faktor, umí vstoupit do zápasu, a když přijde na hřiště, umí vyburcovat mužstvo a mluví na něj. Trochu jsme tím střídáním reagovali na hru, Brno hrálo hodně vysoko s obranou a dostupovalo naše záložníky. Standa tam šel jako druhý útočník s úkolem rozbíhat obranu, aby musela couvnout a my získali více prostoru ve středu hřiště, což splnil stoprocentně. Je strašně silný v šestnáctce, v osobních soubojích a má výborný výběr místa. Byl jedním z klíčových faktorů, že jsme to zvládli. Jeho příchod nám jednoznačně pomohl,“ chválil trenér sešívaných trojnásobného reprezentanta.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA