AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Slavii dovedl k výhře nad Plzní a je ve hře o krále střelců. Zajímá mě tým, zdůrazňuje Tecl

Stal se nejvýraznější postavou očekávaného jarního ligového šlágru. Útočník Stanislav Tecl nejprve v prvním poločase „přinutil“ soupeře z Plzně dát si vlastní gól a po změně stran svou jedenáctou trefou v sezoně pečetil výhru Slavie 2:0.

Slavia nejen, že stáhla ztrátu na vedoucí Plzeň na šest bodů, tříbodovým ziskem zároveň oddálila mistrovské oslavy Viktoriánů. Kdyby totiž v Edenu vyhráli, první místo by měli jisté. To bylo hlavní motivací i pro hvězdu zápasu Stanislava Tecla. „Nechtěli jsme připustit, aby Plzeň slavila titul před našimi fanoušky, kteří si to nezaslouží. Takže jsem rád, že jsme to zvládli. Kdyby tu teď slavila Plzeň titul, nebylo by to nic příjemného,“ říkal sedmadvacetiletý útočník po utkání.

„Byli jsme na ně od začátku dobře připravení, vlétli jsme na ně a hráli jsme opravdu dobře. Myslím si, že to bylo o tom, že jsme hráli fakt dobře jako tým. Pomáhali jsme si, jeden jsme bojovali za druhého. Pak to neslo šance, které jsme měli. Podali jsme dobrý výkon, Plzeň jsme donutili, aby hrála takhle. Tak jsem to vnímal ze hřiště a podle mě jsme měli utkání pod kontrolou,“ pokračoval zhodnocením taháku 27. kola HET ligy.

Trojnásobný český reprezentant měl prsty už v úvodním gólu. Po čtvrthodině hry si naskočil na rohový kop a míč posunul tak, že ho do vlastní branky usměrnil plzeňský obránce. „Tenhle gól určil ráz utkání. Myslel jsem si, že to šlo někomu do nohy. Myslel jsme že Míšovi (Ngadeuovi) a že to byl jeho gól. Ale rozhodně mě nemrzí, že to nebyl můj gól,“ zdůraznil.

Ve druhém poločase se trefy stejně dočkal. Po perfektně zahraném brejku udělal kličku brankáři a poté už neměl problém poslat míč do opuštěné plzeňské branky. „Dostal jsem pěknou přihrávku od Jardy Zmrhala, pak proti mně Kozáčik hodně rychle vyběhl, takže mi nezbylo nic jiného než si ho obhodit. Že jsem to zakončil jako mazák? Tak věk už bych na to měl, ale zatím se mi to nedaří moc často. Budu rád, když se mi to podaří ještě párkrát,“ usmíval se.

Šlo už o jedenáctý zásah odchovance jihlavského fotbalu v letošním ligovém ročníku. V tabulce kanonýrů mu společně se spoluhráčem Milanem Škodou patří druhé místo a na vedoucího Krmenčíka z Plzně ztrácejí shodně jediný gól. „Na korunu krále střelců ale nemyslím. My potřebujeme uhrát druhé místo a vyhrát pohár. To mě zajímá,“ zdůraznil. Na trefu číslo dvanáct mohl dosáhnout, kdyby šel kopat penaltu, kterou spoluhráč Stoch neproměnil. „Jít jsem nechtěl, protože když jsem byl v Plzni, tak jsem na Kozáčika kopal penalty a ten mi vždycky z pěti tři chytil. Proti němu bych si na penaltu moc nevěřil,“ zdůvodnil.

Slávisté se nyní budou soustředit na středeční finále poháru proti rozjetému Jablonci. „Dokázali jsme si, že s fotbalem, který jsme hráli, můžeme být úspěšní. Když to zopakujeme, tak budeme úspěšní. Je potřeba si zapamatovat, jak jsme hráli a vzít si z toho ponaučení,“ věří Stanislav Tecl.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA