AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Šutér Tecl vystřílel Slavii po 16 letech triumf v poháru: Je to nádherný pocit

Nejprve dovedl Slavii k výhře v ligovém šlágru nad Plzní, gólově se Stanislav Tecl prosadil i ve finále MOL Cupu proti Jablonci. A to hned dvakrát. Právě trefy sedmadvacetiletého útočníka rozhodly o tom, že celek z Edenu získal domácí pohár po dlouhých 16 letech. Slavia vyhrála 3:1.

Tecl nastoupil stejně jako v ligové bitvě jara s plzeňskou Viktorií v základní sestavě a potvrdil, že se dostal do výtečné formy. Po čtrnácti odehraných minutách zblízka neomylně překonal jabloneckého gólmana a Slavii poslal na stadionu v Mladé Boleslavi do vedení. Kouči Trpišovskému se za důvěru odvděčil ještě jednou, konkrétně ve 39. minutě, kdy uplatnil svůj důraz a z hranice malého vápna přidal svoji druhou trefu. Šlo o vítěznou branku, Pražané se díky ní vrátili do vedení 2:1.

„Jsem samozřejmě rád, že se mi góly povedlo dát. Na druhou stranu to byly góly, které jsem dával v podstatě do prázdné branky. Je to zásluha celého týmu, to je jasné,“ odmítal Tecl skromně roli pohárového hrdiny. Daleko víc než osobní ho těší, že si může fotbalového životopisu ke třem ligovým titulům připsat i premiérový triumf v domácím poháru.

Slavii navíc pomohl ukončit šestnáctileté čekání na zisk pohárové trofeje. „U mě to trvá ještě déle než 16 let, protože já pohár nikdy nevyhrál. Je to nádherný pocit. Každá týmová trofej přinese krásný zážitek, na který se jen tak nezapomíná,“ podotkl druhý nejlepší střelec probíhajícího ligového ročníku, který si polepšil už na 16 soutěžních branek v letošní sezoně.

Zároveň ale přiznal, že měl po závěrečném hvizdu lehce smíšené pocity. Na podzim totiž střílel jeden gól za druhým právě v jabloneckém dresu, kde byl z Edenu na hostování. „Trochu se to ve mě pralo. Všechny kluky z Jablonce znám, ale takový je fotbal. Teď jsem ve Slavii a dělám maximum pro to, abychom byli úspěšní. Postavil se nám do cesty Jablonec a já dělal, co umím, abychom vyhráli. Je mi jasné, že kluci prožívají velké zklamání, tyhle prohry bolí, umím se vcítit do toho, jak jim je,“ pokračoval.

Zisk poháru si může odchovanec jihlavského fotbalu ze seznamu cílů úspěšně odškrtnout. Aby ale odjížděl na zaslouženou dovolenou maximálně spokojený, chce se Slavií ještě udržet druhou příčku v lize. „Super sezona to bude, když skončíme druzí. Teď nás čeká ještě hodně práce, abychom to uhráli a zvládli. Je za námi Olomouc, která to bude chtít dohnat. Když skončíme druzí, bude sezona úspěšná,“ dodal po pohárovém finále Stanislav Tecl. Společně s ním se z pohárové trofeje těší i záložník Tomáš Souček.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA