AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kovařík s Kopicem vybojovali s Plzní další ligový titul!

Jan Kovařík s Janem Kopicem dotáhli společně se svými spoluhráči z plzeňské Viktorie nadějně rozehraný ligový ročník do úspěšného konce. Po roční přestávce si opět užívají mistrovské oslavy.

Před zápasy předposledního 29. kola měli na západě Čech jasno. Pokud Viktoriáni doma zdolají Teplice, bez ohledu na výsledek druhé Slavie si zajistí pátý mistrovský titul za posledních osm let. Trenér lídra tabulky Pavel Vrba poslal do důležitého utkání od první minuty kromě stálice základní sestavy Jana Kopice, který nastoupil na svém tradičním postu levého křídelníka, i Jana Kovaříka. Ten kryl nejlepšímu ligovému nahrávači záda v obraně.

Oba odehráli celý zápas, v němž domácí potvrdili roli favorita a po výhře 2:1 mohli přímo na trávníku spustit opět po roce mistrovské oslavy, které se tradičně ze stadionu následně přesunuly na plzeňské náměstí. Tam čekaly na staronové ligové mistry tisíce fanoušků.

Sedmadvacetiletý člen reprezentačního kádru Kopic zvedl trofej pro českého mistra podruhé, o dva roky starší Kovařík pak ovládl se západočeským celkem nejvyšší soutěž už počtvrté. Letošní triumf je pro oba hráče o to cennější, že si v příští sezoně s Plzní zahrají základní skupinu prestižní Ligy mistrů.