AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Nominace reprezentace: Do Rakouska pojedou i Souček, Kopic a Schick

Záložníci Tomáš Souček s Janem Kopicem a útočník Patrik Schick nechybí v nominaci reprezentace na červnový přípravný kemp v Rakousku.

Česká reprezentace odehraje v rámci soustředění hned dva duely. První červnový den změří v St. Pöltenu síly s Austrálií, o pět dní později vyzve ve Schwechatu výběr Nigérie. Trenér Karel Jarolím pro tyto zápasy povolal do zbraně nejsilnější možný kádr, včetně trojice hráčů spadajících pod křídla agentury ISM.

Plzeňský Jan Kopic (11 zápasů v reprezentaci/3 góly) dostává pozvánky na reprezentační srazy pravidelně, nejlepší ligový nahrávač patří k nejvýraznějším postavám nejen v mistrovské Viktorii, ale v celé HET lize. Podobně je na tom i další středopolař Tomáš Souček (10 zápasů/1 gól), který se vypracoval mezi stabilní členy základní sestavy národního týmu i pražské Slavie. Překvapením není ani nominace Patrika Schicka (7 zápasů/2 góly). Talentovaný forvard vstřelil na březnovém China Cupu svůj druhý reprezentační gól a následně ukončil čekání na první ligovou trefu v dresu AS Řím, klubovou sezonu zakončil se třemi soutěžními brankami.

Před podzimním závěrem kvalifikace ME naberě směr Rakousko také reprezentace do 21 let, která v rámci soustředění dvakrát změří síly s domácími vrstevníky. Kouč Vítězslav Lavička podle očekávání do nominace zařadil i ve skvělé formě hrajícího útočníka Matěje Pulkraba. Kmenový hráč Sparty nasázel na jaře v dresu libereckého Slovanu už devět gólů a prodral se na přední příčky mezi nejlepší ligové střelce.