AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Ondřej Petrák zůstává v Norimberku a znovu si zahraje bundesligu

Kariéra Ondřeje Petráka bude i nadále spojena s Norimberkem. Šestadvacetiletý defenzivní univerzál se dohodl s vedením klubu po návratu do bundesligy na prodloužení smlouvy.

„Jsem nadšený, že budu v Norimberku pokračovat. Není žádným tajemstvím, že se tady cítím velmi dobře. Budu se snažit pomoci k tomu, abychom odehráli dobrou sezonu v první lize,“ nechal se slyšet Petrák, který působí v Norimberku od ledna 2014. Tehdy si po přestupu z pražské Slavie zahrál bundesligu poprvé.

Tradiční německé klub se ale v nejvyšší soutěži neudržel a návrat mezi elitu si vybojoval až v právě končící sezoně. Svým dílem k tomu pomohl i Petrák, v postupovém ročníku naskočil do 24 zápasů a jednou se zapsal do střelecké listiny. Celkem pak bývalý mládežnický reprezentant za Norimberk odehrál 102 ligových utkání, v nichž se mu podařilo třikrát skórovat.

„Ondřej je v tuhle chvíli naším nejdéle sloužícím hráčem a jsme nadšeni, že budeme moci stavět na jeho zkušenostech,“ zdůraznil člen vedení klubu Andreas Bornemann po prodloužení kontraktu, který by vypršel letos v létě.

-> PROFIL ONDŘEJE PETRÁKA