AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Plzeňský Jan Kopic zvolen nejlepším záložníkem ligové sezony

Sedmadvacetiletý křídelník byl po zásluze odměněn za své výkony v právě končícím ligovém ročníku 2017/2018. Ligová fotbalová asociace ho zvolila nejlepším záložníkem sezony.

 

Šest gólů a k tomu deset asistencí. Takovou bilancí se může po 28 odehraných zápasech pyšnit Jan Kopic, jeden z hlavních tahounů plzeňského týmu, který vybojoval už pátý mistrovský titul za posledních osm let. Sezona mu vyšla na jedničku, v každém zápase byl hodně vidět a měl prsty ve spoustě gólů Viktorie. Ostatně v tabulce nahrávačů mu patří suverénně první místo. Ocenění nejlepší záložník sezony je tak v pravých rukou.

„Ocenění si vážím. Sezona nám vyšla, poděkovat bych chtěl touto cestou i trenéru Pavlu Vrbovi, který na tom má obrovskou zásluhu. Získali jsme titul a zahráli si velké zápasy na evropské scéně, které jsou pro mě osobně i ostatní v týmu vždy velkým zážitkem a zkušeností. O to větší mám radost, že nás na podzim čeká základní skupina Ligy mistrů. Pro celý český fotbal je to výborná zpráva,“ nechal se slyšet Kopic, který patří mezi opory nejen v Plzni, ale v také v reprezentaci.

Dvojnásobný ligový šampion je navíc jedním ze tří adeptů na trofej pro Hráče sezony HET ligy. Ten bude společně s dalšími tradičními anketami vyhlášen na slavnostním Galavečeru Ligové fotbalové asociace v neděli 27. května.

-> PROFIL JANA KOPICE