AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Plzeňský talent Štursa po první ligové trefě: Ještě to vstřebávám, ale je to úžasné

Pouhých pět odehraných minut stačilo sedmnáctiletému plzeňskému útočníkovi Ondřeji Štursovi na premiérový gól v nejvyšší soutěži. Dočkal se ho při svém druhém startu na půdě pražské Dukly, kde v závěrečném ligovém kole pečetil hladkou výhru mistrovské Viktorie 5:1.

Český mládežnický reprezentant si debut odbyl už v předchozím kole, kdy zasáhl do vítězného domácího duelu s Teplicemi, v němž si Západočeši definitivně zajistili pátý ligový titul, až v nastaveném čase. Proti Dukle ho kouč Pavel Vrba poslal na hřiště v 62. minutě a šikovný forvard se mu odvděčil tím nejlepším možným způsobem už po čtyřech minutách. Po závaru v domácí šestnáctce šťastně propálil obranný blok Dukly a mohl se začít radovat.

„Zavíral jsem to na zadní tyči. Odrazilo se to ke mně, chtěl jsem si míč z první zpracovat a pak to uklidit. Obránce mi to tam ještě tečoval, naštěstí to do branky spadlo,“ popsal šťastný Štursa moment, který se mu do paměti vryje pořádně hluboko.

Nervózní během svého druhého startu za plzeňské „áčko“ nebyl. „Před příchodem možná lehce ano, ale jak přijdeš na hřiště, tak to z tebe hned spadne,“ zdůraznil. „Ještě to všechno vstřebávám, je to ale úžasné. Časem to na mě určitě v pozitivním smyslu dolehne. Užívám si to,“ dodal ke svému debutu a prvnímu gólu za Viktorii mladý útočník.