AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Odměna za životní sezonu. Jan Kopic se stal nejlepším hráčem HET ligy!

Poté, co byl zvolen nejlepším záložníkem uplynulého ligového ročníku, se Jan Kopic dočkal ještě významnějšího individuálního ocenění. Tahoun a jeden z klíčových hráčů mistrovské Viktorie Plzně ovládl i anketu o nejlepšího hráče sezony HET ligy.

Sedmadvacetiletý reprezentant v hlasování trenérů, kapitánů jednotlivých týmů a vybraných novinářů jasně zvítězil před dalšími dvěma adepty na prestižní ocenění. Trofej si převzal na slavnostním Galavečeru Ligové fotbalové asociace.

Právě skončená sezona vyšla šikovnému křídelníkovi s výtečnou kopací technikou opravdu na podtrženou jedničku. Definitivně se z něj stala velká opora ambiciózního plzeňského týmu, kterému výraznou měrou pomohl k zisku pátého ligového titulu za posledních osm let. Svědčí o tom nejen fakt, že si z celého týmu Viktorie udržoval zřejmě nejstabilnější formu, ale i jeho statistiky. Svoji kvalitu totiž potvrdil čísly. S jedenácti gólovými asistencemi se stal suverénně nejlepší nahrávačem ligy. K tomu navíc přidal i šest branek, což z něj udělalo druhého nejproduktivnějšího hráče soutěže.

„Byla to moje životní sezona, před jejím startem bych si to asi ani nepředstavoval. Cítil jsem se celou sezonu opravdu dobře. Stojí za tím práce celého týmu, když hraje tým dobře, těží z toho jednotlivci,“ prohlásil. „Jde samozřejmě o největší individuální trofej v kariéře. Jsem za to strašně rád. Vítězství si cením o to víc, že v té anketě hlasují i hráči a trenéři. Je to samozřejmě i závazek do další práce. Vždy je těžší pozice obhájit než se tam vyhoupnout,“ doplnil záložník, který patří mezi opory nejen v Plzni, ale i v národním týmu.

V dresu Viktorie vybojoval svůj druhý mistrovský titul, ten letošní je ale o to cennější, že západočeský celek katapultoval rovnou do základní skupiny Ligy mistrů. Tu si rodák z Humpolce zahraje poprvé. „Co jsem v Plzni, tak jsme třikrát hráli předkola, a vím, jak strašně těžké je se přes ně dostat. Ani jednou se nám to nepovedlo, co jsem tu. Jsem strašně rád, že když byla příležitost dostat se do skupiny, tak se to povedlo. Bude tam šest a třeba i víc úžasných utkání. Půjdeme si to užít, ale samozřejmě se budeme snažit i něco uhrát,“ těší se nejlepší hráč ligové sezony 2017/2018.

-> PROFIL JANA KOPICE