AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Lukáš Masopust má za sebou nejvydařenější sezonu v kariéře

S Jabloncem vybojoval v lize třetí příčku zaručující start v základní skupině Evropské ligy, svými stabilními výkony si řekl o premiérovou pozvánku do reprezentace a zazářil i co se týče statistik. Pětadvacetiletý záložník musí být s uplynulou sezonou po všech směrech maximálně spokojený.

V základní sestavě severočeského celku se pravidelně objevoval od začátku sezony a týmu byl prospěšný zejména tím, že svým spoluhráčům vytvářel svojí šikovností řadu gólové příležitostí. O tom ostatně svědčí velmi slušná čísla ve statistice přihrávek do gólových šancí a také předfinálních přihrávek. Sezonu zakončil se sedmi asistencemi, díky kterým se stal společně s dalšími dvěma hráči druhým nejlepším nahrávačem celé soutěže.

Na první gól v sezoně si musel počkat až na začátek března, kdy Jablonci pomohl k hladké výhře 4:0 na zlínské půdě. Do konce jarní části přidal ještě další tři branky. Při součtu asistencí a gólů byl v jabloneckém mančaftu druhým nejproduktivnějším hráčem v právě skončeném ligovém ročníku 2017/2018, lepší bilanci dosud v žádné z předchozích sezon v nejvyšší soutěži neměl.

Právě březen bude odchovanec jihlavského vzpomínat ještě hodně dlouho. A hlavně kvůli tomu, že poprvé oblékl dres seniorské reprezentace. S ní odcestoval na turnaj do Číny, kde odehrál první poločas zápasu o konečné 3. místo právě proti domácímu výběru (4:1). Po startech za mládežnické reprezentace si tak připsal svůj první odehraný duel i za „áčko“.

Jablonci pomohl povedenými a hlavně stabilními výkony nejen k parádní bronzové příčce v HET lize, ale také až do finále MOL Cupu. V něm si Masopust připsal další dvě trefy, tou druhou rozhodl semifinálovou bitvu ve Zlíně. Finále si zahrál v dresu Severočechů už potřetí v kariéře, ani tentokrát si ovšem na cennou trofej nesáhl. Se svými spoluhráči v rozhodujícím duelu nestačil na silnou Slavii.

Lukáš Masopust v ligovém ročníku 2017/2018:

Odehrané zápasy / minuty: 25 / 2097 minut
Góly / asistence: 4 / 7
Přihrávky do gólové šance: 31
Předfinální přihrávky: 36
Přihrávky celkem / úspěšnost: 908 / 76,3 %
Driblinky / úspěšnost: 146 / 52,1 %
ŽK / ČK: 3 / 0

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA