AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

5 NEJ plzeňského tahouna Jana Kopice v sezoně 2017/2018

Skončenou sezonu označil jako životní. Záložníkovi Janu Kopicovi se opravdu mimořádně vydařila, a to jak po týmové, tak i individuální stránce. Plzeňskou Viktorii dotáhl k pátému ligovému titulu a svými výkony si řekl o prvenství v prestižních anketách a zároveň ovládl i některé sledované statistiky.

Nejlepší hráč sezony – O tom, jak moc se sedmadvacetiletému křídelníkovi uplynulý ročník vydařil, svědčí zejména a především vítězství v anketě Hráč sezony HET ligy. Od trenérů, kapitánů jednotlivých týmů a vybraných novinářů získal v konkurenci dalších dvou adeptů jasně nejvíc hlasů. Trofej pro krále ligových trávníků převzal na Galavečeru Ligové fotbalové asociace poprvé v kariéře.

Nejlepší záložník – Kromě vítězství v hlavní anketě si člen reprezentační kádru připsal také prvenství v jedné z doprovodných anket – stal se nejlepším záložníkem ligového ročníku 2017/2018. V nabitém kádru západočeského celku podával nejstabilnější výkony, ty navíc podpořil více než slušnou produktivitou. S celkovými 17 body byl druhým nejproduktivnějším hráčem celé ligy.

Nejlepší nahrávač - Jedenáct. Na takovém počtu gólových přihrávek se Jan Kopic zastavil po posledním odehraném kole, což mu s přehledem zajistilo titul nejlepšího nahrávače. Navíc se mu podařilo asistovat ve třech po sobě jdoucích duelech a společně s dalšími třemi hráči vytvořil nejdelší sérii sezony. Prvenství mu patří i co se týče přihrávek do gólový šancí, zaznamenal jich přesně 50.

Nejpoctivější hráč – Odchovanec jihlavského fotbalu toho v každém zápase naběhá dost, tím, že nastupuje na pozici krajního záložníka, je velmi často ve sprintu. V nedávno skončeném ročníku byl vůbec nejaktivnějším sprinterem v lize. Jako jediný v soutěži překonal ve sprintu šestikilometrovou hranici (6142 metrů), druhého v pořadí překonal o téměř dvě stovky metrů.

Nejvytíženější plzeňský hráč – Jan Kopic se od léta 2015, kdy do Plzně přestoupil z Jablonce, vypracoval mezi stěžejní hráče úspěšného týmu. Místo v základní sestavě má prakticky jisté, v uplynulé sezoně na něj hodně spoléhal i kouč Pavel Vrba. Když nakouknete do ligových statistik, zjistíte, že byl nejvytíženějším hráčem Plzně (29 zápasů, 2553 minut). Chyběl v jediném utkání.

-> PROFIL JANA KOPICE