AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Do přípravy sparťanského „áčka“ se zapojili Pulkrab i mladík Hložek

Na úvodním tréninku pražské Sparty v přípravě na sezonu 2018/2019 se kromě Matěje Pulkraba, který na jaře zářil na hostování v Liberci, hlásil i patnáctiletý Adam Hložek.

Sportovní vedení totiž zařadilo talentovaného útočníka na soupisku ke startu letní přípravy. Mládežnický reprezentant, který v července oslaví šestnácté narozeniny, tak bude mít možnost trénovat po boku největších ligových hvězd.

Jde o další významný krok v Hložkově kariéře. Na podzim sbíral první starty v dresu devatenáctky, od ledna se stal stálým členem kádru staršího dorostu, ovšem kvůli zranění musel prakticky celou jarní část sezony vynechat. Na hřiště se vrátil až v závěru sezony. Před tou následující bude účastník stáží v londýnském Arsenalu či Bayernu Mnichov, jenž zkraje roku podepsal se Spartou smlouvu do roku 2020, sbírat zkušenosti při trénincích a přípravě s ligovým mužstvem.

Kromě Adama Hložka se na prvním společném týmovém tréninku hlásil i Matěj Pulkrab. Ten na jaře upoutal velkou pozornost devíti nastřílenými góly v dresu libereckého Slovanu devět gólů, díky kterým se vyšvihl mezi nejlepší ligové kanonýry uplynulé sezony. Na soupisce Sparty ke startu letní přípravy nechybí ani další útočníci Václavové Kadlec s Drchalem. Oba ovšem momentálně pokračují v rekonvalescenci, poté se začnou připravovat individuálně.