AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Dospěl jsem do fáze, kdy jsem připravený se porvat o místo ve Spartě, hlásí útočník Matěj Pulkrab

V minulé sezoně nasázel na hostování v libereckém Slovanu celkem deset gólů, z toho devět během jarní části. Není tedy divu, že se Matěj Pulkrab hlásil na startu letní přípravy zpátky na Letné, kam se vrátil s vizitkou jednoho z nejlepších ligových střelců. A hlásí, že je připravený si vybojovat místo v základní sestavě nabitého sparťanského kádru.

O stálé místo v týmu bude letenský odchovanec usilovat už potřetí. „Cítím, že tentokrát jsem dobře připravený. Něco už jsem v lize odehrál, přidal jsem i góly a na jaře jsem v Liberci nastupoval pravidelně v základní sestavě. Myslím, že jsem dospěl do fáze, kdy jsem připravený se porvat o místo ve Spartě. Chci být plnohodnotný člen týmu, myslím, že teď už na to mám. Jsem sparťan, nastupovat na Letné je pro mě speciální, na hřišti vždycky nechám všechno pro tým,“ řekl v rozhovoru pro klubový podcast.

Dá se očekávat, že po mimořádně střelecky vydařené jarní části uplynulého ligového ročníku budou mít nejen fanoušci od jednadvacetiletého útočníka značná očekávání. „Na tohle musím být připravený. Tohle je Sparta a velký tlak k tomu patří už od mládeže. Je tu větší konkurence než v jiných klubech, Sparta si může kdykoliv dovolit přivést nového hráče. Tady je každý zvyklý na tlak a já nejsem výjimka,“ podotkl.

Člen reprezentační jednadvacítky se už dříve nechal slyšet, že před zápasy bývá nervózní. Na tom se sice nic nezměnilo, nicméně tlak se naučil brát jinak. „Snažím se to vnímat pozitivně. Když člověk není ani trochu nervózní, tak podle mě není stoprocentně připravený. Vím, že když jsem nervózní, znamená to, že jsem plně koncentrovaný. Pak to z člověka spadne a hraje instinktivně,“ prozradil.

Zaznívají i hlasy, že člen reprezentační jednadvacítky by se měl stát nástupcem Davida Lafaty, který se po sezoně rozloučil s profesionální kariérou. I kvůli tomu, že má podobný „čuch“ na góly jako ikona českého ligového fotbalu.

„To, že dávám „lafatovské“ góly poslouchám od šestnácti let. Připadá mi, že každý útočník, který přijde do Sparty, je pro mnoho lidí „nový Lafata“. Už jsem takové ve Spartě zažil asi čtyři. David Lafata byl prostě jen jeden a tahle srovnání nemám rád. Já jsem Matěj Pulkrab a je možné, že dám nějaké podobné góly, ale to srovnání podle mě není na místě,“ dodal mladý forvard.

Celý rozhovor si poslechněte ZDE.

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA