AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Masopust s Kubistou pálí v úvodu přípravy ostrými, oba už se trefili dvakrát

Jablonečtí záložníci Lukáš Masopust s Vojtěchem Kubistou si v úvodních dvou zápasech v rámci letní přípravy proti Jihlavě (1:1) a Vlašimi (6:2) připsali shodně po dvou gólech.

Třetí tým uplynulého ligového ročníku zahájil sérii přípravných utkání na novou sezonu proti Jihlavě. Skóre na hřišti ve Zbuzanech na Praze-západ otevřel po necelé půlhodince Vojta Kubista. Do remízového utkání zasáhl i Lukáš Masopust.

„Kluci to hezky udělali, Hany (Matěj Hanousek) mi to pak dal pod sebe a já si říkal, že to tam z jedničky vystřelím. Střela se točila od gólmana a on si to tam i nějak nešťastně srazil,“ popsal gólový moment pětadvacetiletý středopolař, který neskrýval, že úvodní přípravný zápas byl náročný. Se svými spoluhráči totiž vstřebává tradiční náročný dril. „Nemáme to rádi, ale je to takové nutné zlo. Je to potřeba. Připravujeme se na ligu i na Evropu, i když ta nás čeká až později. I liga ale bude v novém formátu náročná. Je toho prostě dost,“ podotkl Kubista.

Během dovolené se se stihl oženit a jde mu to evidentně k duhu. Do černého zamířil i v následném duelu s dalším druholigovým celkem Vlašimí. Krátce před koncem prvního poločasu pohotově napálil přesně k tyči těžký míč a zvyšoval už na 3:0 pro Jablonec. Do druhého poločasu poslal kouč Petr Rada na hřiště v Neveklově i letní posilu Miloše Kratochvíla s Lukášem Masopustem. Druhý z nich se po změně stran dokázal v rozmezí pouhých pěti minut hned dvakrát gólově prosadit a výraznou měrou tak přispěl k vysoké výhře 6:2.