AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

VIDEO: Kanonýr s kytarou. Matěj Pulkrab se ukázal jako šikovný hudebník

Matěje Pulkraba zná každý fotbalový fanoušek jako talentovaného kanonýra s čichem na góly. Ne každý ale možná ví, že je zároveň velmi šikovný hudebník. Přesvědčil o tom i na soustředění v Rakousku, kde se připravuje se Spartou na novou sezonu.

Fotbal a kytara. To jsou dvě velké vášně jednadvacetiletého sparťanského forvarda. Na oblíbený hudební nástroj začal hrát už v patnácti, dlouho u něj ale nevydržel a vrátil se k němu až když mu bylo devatenáct. Stalo se tak během prvního hostování v libereckém Slovanu, kde ho k návratu ke kytaře nalákali tehdejší spoluhráči.

„Teď už s sebou beru kytaru na každé soustředění. Zatímco kluci hrají na playstationu, já jim k tomu hraju na kytaru a zpívám,“ svěřil se na klubovém webu Matěj, autor deseti branek v minulém ligovém ročníku. A kytaru si přibalil i před odjezdem na týmové soustředění do rakouského Bad Leonfeldenu, kde zpříjemňuje volný čas a odpočinek nejen sobě, ale i svým spoluhráčům.

Jeho oblíbencem je písničkář Pokáč, rád ale zpívá i songy od kapely Jelen. Do jejího repertoáru patří i píseň Klidná jako voda, kterou reprezentant do jednadvaceti let zahrál a zazpíval pro všechny fanoušky právě během přípravy v Rakousku. Video najdete ZDE.

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA