AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Každý gól potěší, říká po vítězné trefě proti Rapidu Vídeň střelec Stanislav Tecl

Slávisté si v prvním přípravném utkání na herním soustředění v Rakousku poradili s vídeňským Rapidem. Na velmi cenné výhře 2:0 se otevíracím gólem utkání podílel útočník Stanislav Tecl.

Sedmadvacetiletý forvard, který čerstvě prodloužil s klubem z Edenu smlouvu až do června 2021, nastoupil v základní sestavě a po necelé půlhodince otevřel skóre zápasu. Naběhl si za obranu na přihrávku spoluhráče Van Burena a střelou mezi nohy gólmana Rapidu poslal Slavii do vedení.

Není divu, že zásah proti známému rakouskému celku trojnásobného českého reprezentanta potěšil. „Potěší každý gól, Ale myslím si, že bylo především důležité, že jsme podali zlepšený výkon oproti minulým zápasům. To je prvořadé a pro nás také nejdůležitější. Myslím, že výkon byl už docela dobrý, ale ještě pořád tomu chybí taková ta lehkost, nohy máme ještě zatavené. Únava už by ale měla postupně odeznít, zápasy by měly být z naší strany lepší a lepší,“ podotkl po závěrečném hvizdu v rozhovoru pro klubový web.

Do listiny střelců se mohl následně zapsat ještě dvakrát, tentokrát ovšem své šance neproměnil. „Tohle bych měl dávat. Mrzí mě to hodně, každá spálená šance mi vadí. Na druhou stranu je lepší, že se to stane teď v průběhu přípravy. Doufám, že to vyladím na sezonu,“ věří odchovanec jihlavského fotbalu.

Na zápas dorazila početná skupina slávistických fanoušků, kteří vytvořili parádní atmosféru. „Chtěl bych jim poděkovat, stadionek byl zaplněný, cestu si sem našlo hodně slávistů, za což jim patří velké díky,“ neskrýval radost.

Tým trenéra Jindřicha Trpišovského našel své zázemí pro následující dny necelých tři sta kilometrů od Prahy nedaleko rakouského městečka Neuhofen. Soustředění zatím prý probíhá podle plánu. „Našli jsme tu pěkné podmínky pro trénování a pro přípravu. Teď s tím musíme naložit co nejlépe, jak to jen jde, a nejlépe se připravit na novou sezonu,“ má jasno druhý nejlepší střelec minulého ligového ročníku.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA