AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

VIDEO: Krásný gól a asistence. Jan Kopic se blýskl v přípravě s těžkým soupeřem

I díky povedenému výkonu Jana Kopice zvládla plzeňská Viktorie úvodní přípravný duel na rakouském soustředění na jedničku. Sedmadvacetiletý křídelník měl při výhře 4:0 nad ruským Achmatem Grzonyj prsty hned ve dvou gólech. Jeden připravil a další vstřelil sám.

Trenér Pavel Vrba označil právě toto utkání za zatím nejpovedenější, které jeho svěřenci v rámci přípravy na novou sezonu odehráli. Značnou měrou se na tom podílel Jan Kopic. Nejlepší hráč uplynulého ligového ročníku nechyběl v základní sestavě a po půlhodině milimetrovou přihrávkou vybídl ke skórování spoluhráče Krmenčíka.

Krátce před poločasovou přestávkou se pravidelný účastník reprezentačních srazů změnil z nahrávače ve střelce. Po přečíslení zamotal hlavu obráncům prvoligového ruského celku a následně chytře přehodil vybíhajícího gólmana. Povedenou trefou zvyšoval už na 3:0 pro letošního jistého účastníka základních skupin Ligy mistrů.

Kopic znovu v plné parádě ukázal, jak důležitým hráčem pro Plzeň je. Na hřišti ve Westendorfu nakonec strávil 78 minut, do vítězného utkání v jeho průběhu zasáhli rovněž obránce Jan Kovařík (nastoupil v 62. minutě) se záložníkem Ondřejem Štursou (nastoupil v 83. minutě).

Gól Jana Kopice v čase 0:55: