AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Ondřej Petrák: Návrat do bundesligy byl můj velký cíl

Skupina českých krajánků hrajících bundesligu se rozroste o další jméno. O Ondřeje Petráka. Šestadvacetiletý záložník si jednu z nejlepších lig na světě zahrál poprvé na jaře 2014, kdy přestoupil do Norimberku. Stejnému celku pomohl na konci uplynulé sezony k již osmému návratu mezi německou elitu.

„Byl to můj velký cíl, abychom se vrátili. Prý jsme se díky tomu stali rekordmany v postupech,“ řekl Petrák v rozhoru pro web iSport.cz. „Byla to obrovská úleva. Na tento okamžik jsme čekali fakt dlouho, takže všichni jsou v obrovské euforii. Lidi tu fotbal hodně prožívají, což bylo znát i při oslavách ve městě,“ pokračoval odchovanec pražské Slavie, který v minulé sezoně dosáhl na významný milník. Pokořil hranici 100 odehraných ligových zápasů v dresu Norimberku.

I to svědčí o tom, že v tradičním klubu z Bavorska patří mezi nejzkušenější hráče. V kabině je dokonce jediný, kdo atmosféru bundesligy okusil na vlastní kůži. Ví, co tahle náročná soutěž obnáší. To byl také jeden z důvodů, proč vedení klubu přispěchalo s nabídkou nového kontraktu, ten původní by po sezoně vypršel. Jak se nechal slyšet sportovní ředitel Andreas Bornemann, Norimberk hodlá po postupu na zkušenosti českého hráče spoléhat.

„Ale nemyslím si, že by se moje role nějak změnila. I kdyby přišla jiná nabídka, tak bych zůstal. Bundesliga je jedna z nejlepších lig na světě. Když jsme se bavili s vedením, tak jsem hned řekl, že chci zůstat,“ reagoval Petrák jasně na dotaz, zda byl ve hře i případný přestup jinam.

Jeho odchod z Norimberku se naposledy řešil před třemi lety, poté, co se prezentoval dobrými výkony v dresu české jednadvacítky na domácím mistrovství Evropy. „EURO mi vyšlo fakt dobře, tehdy jsem si říkal, že by nové angažmá mohlo vyjít, ale nakonec to nedopadlo. Ničeho však nelituji. Zůstal jsem v Norimberku a dnes jsem s ním opět v bundeslize,“ uzavřel Ondřej Petrák, který se už může znovu těšit na velké zápasy s Bayernem Mnichov, Dortmundem či Schalke.

-> PROFIL ONDŘEJE PETRÁKA