AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

VIDEO: Patrik Schick pálí v přípravě ostrými a sklízí chválu za připravenost

Příprava na novou sezonu zatím vychází Patriku Schickovi z AS Řím na jedničku. Ve dvou odehraných zápasech vstřelil talentovaný útočník hned čtyři góly a v klubu sklízí pochvalu za to, v jaké se nachází kondici a formě.

Nejdražší posila slavného římského klubu v historii neponechala po minulé sezoně nic náhodě. Dovolenou nepojal jen jako čistě odpočinkovou, poctivě pracoval na tom, aby se do Itálie vrátil v nejlepším možném stavu. Spojil se proto s kondičním koučem Michalem Břetenářem, pod jehož dohledem absolvoval speciální dýchací cvičení a celkový trénink metabolismu.

Patrik na startu týmové přípravy v rozhovoru pro klubovou televizi přiznal, že přes volno na své kondici pracoval. Ocenil to i kouč „Vlků“ Eusebio Di Francesco. „Začal s přípravou brzy a je opravdu perfektně připravený,“ těší ho přístup českého reprezentanta. V Itálii se o něm dokonce píše jako nejlépe připraveném útočníkovi v kádru římského AS.

Talentovanému mladíkovi se daří i na hřišti. V úvodním přípravném duelu nasázel hattrick za poločas a přispěl AS k vysoké výhře 9:0 nad Latinou ze čtvrté nejvyšší soutěže. Gólově se dokázal prosadit i v následujícím testu proti druholigovému Avellinu. Patrik naskočil do druhého poločasu a po deseti minutách na hřišti poslal svůj tým přesně mířenou hlavičkou do vedení. Utkání nakonec skončilo remízou 1:1.

Gól Patrika Schicka v čase 2:55:

Následně se s celým týmem přesunul do Spojených států, kde AS Řím čekají v rámci letního turné atraktivní zápasy s Tottenhamem, Realem Madrid a Barcelonou.

-> PROFIL PATRIKA SCHICKA