AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Vytvářel šance, dal gól a další připravil. Lukáš Masopust ukázal svůj přínos pro tým

Křídelník Lukáš Masopust se vrátil do sestavy Jablonce a v utkání 4. ligového kola proti Karviné navázal na výtečné výkony z jara. Při výhře 4:1 měl prsty hned ve dvou gólech, nejprve se prosadil sám, poté přinutil soupeře k vlastní brance.

V předchozím zápase na půdě Zlína nemohl jablonecký kouč Petr Rada s pětadvacetiletým hráčem počítat kvůli nemoci, pro druhý domácí duel v novém ligovém ročníku už ale jeho jméno v zahajovací jedenáctce nechybělo. Přítomnost Masopusta na hřišti byla znát, pro obranu Karviné znamenal velkou hrozbu.

Za všechno hovoří čísla. Podle oficiálních statistik FORTUNA:LIGY připravil svým spoluhráčům hned pět gólových šancí. V úvodu druhého poločasu se dokonce změnil z nahrávače ve střelce, když se v 53. minutě natlačil před obránce a po přihrávce od Chramosty dopravil zblízka ve skluzu míč do sítě. První trefou v sezoně zvyšoval už na 3:0 pro Jablonec.

O dvacet minut později pronikl člen reprezentačního kádru do rozhozené obrany hostů a jeho střílený centr do šestnáctky si do vlastní branky nešťastně srazil jeden z karvinských obránců – 4:0. Kouč Rada záhy jednoho ze svých klíčových hráčů stáhl, při odchodu z hrací plochy sklidil od diváků zasloužený potlesk.

(zdroj fotek: fkjablonec.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA