AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Masopust předvedl své přednosti i proti Slavii. Připravil první gól svého týmu

Po výborném výkonu proti Karviné se jablonecký Lukáš Masopust ukázal ve velmi dobrém světle i v utkání 5. kola FORTUNA:LIGY v Edenu proti domácí Slavii. Připravil první gól svého týmu, s nímž po závěrečném hvizdu slavil mimořádně cenné tři body za výhru 2:0.

Masopust nastoupil podle očekávání v základní sestavě severočeského celku na své tradiční a oblíbené pozici pravého krajního záložníka. Jeho nejvýraznější moment přišel jen krátce před poločasovou přestávkou, kdy ideálním centrem z pravé strany hřiště našel ve vápně spoluhráče Doležala, který poslal hlavou hosty do vedení.

Pětadvacetiletý křídelník s jedním reprezentačním startem si mohl připsat i druhou gólovou přihrávku. Minutu před koncem šikovně vysunul do velké šance útočníka Chramostu, ten ovšem možnost přidat třetí jablonecký gól odmítl. Hosty to ale mrzet nemuselo, dvoubrankové vedení udrželi až do závěrečného hvizdu sudího a z Edenu si odvezli všechny body.

Masopust odehrál stejně jako další záložník Vojtěch Kubista plných 90 minut a podle oficiálního ligového webu se po zápase s úřadujícím vicemistrem vyhoupl na třetí místo ve statistice přihrávek do gólových příležitostí. Ve čtyřech odehraných zápasech jich vyprodukoval už devět.

(zdroj foto: fkjablonec.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA