AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Záložník Jan Kopic pokořil metu 200 odehraných ligových zápasů

Šlágr 10. kola FORTUNA:LIGY proti pražské Spartě měl pro stálici plzeňské sestavy Jana Kopice zvláštní náboj. Šikovný křídelník si totiž připsal dvoustý start v nejvyšší soutěži v kariéře.

Jan Kopic hraje ligu od léta 2011, kdy přestoupil z Jihlavy do Jablonce. V týmu severočeského celku se dokázal rychle prosadit, o čemž svědčí i fakt, že ve své první sezoně odehrál hned 29 zápasů. K oporám patřil i v následujících letech, v sezoně 2014/2015 dokonce nechyběl ani v jednom utkání.

V létě roku 2015 kývl na nabídku ambiciózní Plzně, Jablonec opouštěl se 115 odehranými ligovými zápasy. Rychlonohý záložník se prosadil i na západě Čech a v každém ze tří následujících ročníků patřil mezi nejvytíženější hráče Viktorie. To platilo i v minulé sezoně, kdy byl s šesti trefami a jedenácti gólovými přihrávkami vyhlášen nejlepším ligovým hráčem.

Před startem právě probíhající sezony bylo zřejmé, že třináctinásobný reprezentant dvousetzápasovou metu brzy pokoří. Nakonec se tak stalo v taháku 10. kola, kdy Plzni pomohl k nejtěsnější výhře nad pražskou Spartou. Jako obvykle nechyběl v základní sestavě týmu kouče Pavla Vrby.

  • Ligová bilance Jana Kopice:
2011 - 2015 2015 - dosud
Jablonec Viktoria Plzeň
115 zápasů 85 zápasů
23 gólů 11 gólů
23 asistencí 22 asistencí


-> PROFIL JANA KOPICE