AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Pocta pro Tomáše Součka: Slavii vedl v Evropské lize jako kapitán

Reprezentačnímu záložníkovi Tomáši Součkovi se dostalo velké pocty. Slávistickou jedenáctku přivedl na hrací plochu arény v Petrohradě k utkání Evropské ligy proti domácímu Zenitu v samém čele a s kapitánskou páskou na ruce.

 

Slávistický odchovanec patří v letošní sezoně k pilířům a nejvytíženějším hráčům v kádru kouče Jindřicha Trpišovského, podle předpokladů se jeho jméno objevilo v základní sestavě také pro těžký duel se silným a ambiciozním Zenitem. V jednom ohledu ale byl druhý zápas ve skupině Evropské ligy pro třiadvacetiletého středopolaře výjimečný. Sešívané totiž vedl jako kapitán, což jen ukázalo, jaké silné pozici se v týmu z Edenu těší.

Třináctinásobný český reprezentant předvedl stejně jako jeho spoluhráči více než solidní výkon, kterým ovšem na bodový zisk nestačil. Zenit deset minut před koncem přetavil jednu z pouhých dvou střel na branku za devadesát minut v jediný a rozhodující gól utkání.

O další body do tabulky si Tomáš Souček se svými spoluhráči zahraje 25. října, kdy se Slavia představí na půdě FC Kodaň.

 

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA