AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Své přednosti ukázal i v Evropské lize. Masopust pomohl Jablonci k prvnímu bodu

Jablonečtí fotbalisté vybojovali historicky první bod v hlavní fázi druhé nejprestižnější evropské klubové soutěži – Evropské lize. K cenné remíze 2:2 s Dynamem Kyjev výrazně přispěl záložník Lukáš Masopust, který připravil vyrovnávací trefu.

Severočeši nevstoupili do duelu s přemožitelem pražské Slavie v předkole Ligy mistrů vůbec dobře a po čtvrthodině prohrávali o dva góly. Ještě do poločasu ovšem dokázali snížit a deset minut před koncem dosáhli na vytoužené, ale zasloužené vyrovnání. Jednu z hlavních úloh v situaci, která rozjásala diváky v ochozech jablonecké Střelnice, sehrál právě Lukáš Masopust.

Pětadvacetiletý křídelník vypíchl míč jednomu ze soupeřů, narazil si narazil si se střídajícím Ikaunieksem a následným milimetrovým centrem našel ve vápně nekrytého Trávníka, který s notnou dávkou štěstí rozvlnil síť – 2:2.

Člen reprezentačního kádru při povedené akci v plné parádě ukázal své hlavní přednosti – rychlost a technickou vybavenost. Při svém pátém zápase v evropských pohárech v kariéře odehrál 86 minut, pak přenechal místo na hřišti Vojtěchu Kubistovi.

Sestřih zápasu Jablonce s Dynamem Kyjev:

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA