AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

První gól připravil, druhý sám vstřelil. Další vydařený zápas Lukáše Masopusta

V Teplicích rozhodl Lukáš Masopust o třech bodech pro Jablonec vítězným gólem, v Evropské lize proti Dynamu Kyjev připravil vyrovnávací trefu a do statistik se zapsal také v duelu 11. kola FORTUNA:LIGY proti Slovácku. Při výhře 2:0 měl prsty v obou gólech – první připravil a druhý vstřelil sám.

 

Diváci se na jablonecké Střelnici dočkali úvodní branky už po sedmi odehraných minutách. Masopust na pravé straně rozkmital své rychlé nohy, utekl svým strážcům a přesným centrem poslal míč na hlavu spoluhráče Jovoviče, který poslal domácí do vedení. Šlo o třetí gólovou asistenci reprezentačního záložníka.

Na stejné číslo si polepšil také v počtu nastřílených gólů. Krátce před poločasovou přestávkou vnesl do jabloneckých řad klid, když zblízka doklepával míč do branky hostů z Uherského Hradiště.

„Jovo (Jovovič) si tam křiknul, že je tam před bránou, našel jsem ho a krásně to uklidil hlavou. Podruhé mi to dal Povy (Považanec) před prázdnou bránu. Od něj to byla nádhera,“ popsal Masopust obě zmíněné klíčové situace v rozhovoru s novináři.

Pětadvacetiletého křídelníka těšilo, že se svými spoluhráči utkání po náročné zkoušce s kyjevským Dynamem zvládli. „Hodně se odsuzuje, že nemůžeme být unavení a podobně, ale není to sranda hrát zápas hned po třech dnech. Bylo vidět, že toho máme plné zuby,“ přiznal.

Odchovanec jihlavského fotbalu se gólově prosadil ve druhém ligovém duelu za sebou, před týdnem rozhodl výstavní trefou o jablonecké výhře v Teplicích. „Je to úleva. Ale jsem naštvaný, jak jsem proti Slovácku neproměnil samostatný únik. To byla velká šance. Mohl jsem tomu dát klid daleko dřív. To mě štve, stále na tom musím pracovat,“ má jasno člen širšího reprezentačního kádru.

 

(zdroj foto: fkjablonec.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA