AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Václav Drchal: Dělám všechno, abych byl co nejdřív zpátky. Vypadá to dobře

V první polovině letošního roku nabrala jeho kariéra doslova raketový vzestup. Z dorostu se přesunul rovnou do prvního týmu Sparty a na jaře si připsal i první ligové starty. Začátkem května ovšem Václava Drchala v rozletu přibrzdilo vážné zranění. Dlouhou pauza bez fotbalu ale překlenul a nyní už vyhlíží devatenáctiletý střelec svůj návrat na hřiště.

Mládežnický reprezentant se k „áčku“ ještě pod vedením italského kouče Andrey Stramaccioniho připojil v zimní přípravě a v kádru se udržel. Ligový debut si odbyl v únoru na půdě Slovácka a vyšel mu na jedničku. Při své premiéře se rovnou zapsal poprvé i mezi střelce a letenskému celku pomohl alespoň k remíze.

Poté dostal šanci ještě dvakrát, víc toho nestihl. V domácím duelu se Zlínem zůstal při svém comebacku do základní sestavy po souboji s jedním z obránců ležet na trávníku a po půl hodině musel být s bolestivou grimasou odnesen z hrací plochy na nosítkách. Diagnóza? Přetržený křížový vaz v koleni.

„Nejprve to vypadalo, že zranění nebude tak hrozné, nakonec to ale dopadlo nejhůř, jak mohlo. Nebylo to vůbec příjemné,“ přiznal v rozhovoru pro klubovou televizi.

Tři týdny po zranění zamířil na operaci do německého Augsbugu, kde zůstal další dva týdny kvůli nezbytné rehabilitaci. „Od šestého týdne jsem podstoupil devítitýdenní rekonvalescenci společně s tréninky v Regensburgu,“ popsal mladý útočník průběh léčby. „Co se stalo, se stalo. To už se vrátit nedá. Teď musím pracovat na tom, aby se to neopakovalo,“ dodal odhodlaně.

Když začal zase trénovat, z pohledu kondice ne tom nebyl vzhledem k dlouhé absenci pochopitelně nejlépe. S postupem času se to ovšem změnilo. Úlevy v tréninku už nepotřebuje, jediné, co má od doktorů zakázané, je kontakt se spoluhráči.

„Účastním se přihrávek a střelby, pak se odpojím a trénuji ještě individuálně. Dělám všechno pro to, abych byl co nejdřív zpátky. Zatím to vypadá dobře. Za čtyři týdny mám v Augsburgu poslední kontrolu. Když všechna vyšetření dopadnou dobře, budu se moct zapojit do plného tréninku,“ vyhlíží návrat na ligové trávníky Václav Drchal.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL VÁCLAVA DRCHALA