AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Pro Jablonec získal penaltu, pak připravil tutovku. Masopusta remíza v derby mrzela

V severočeském derby proti Liberci patřil mezi nejaktivnější hráče domácího Jablonce. Lukáš Masopust o sobě dával na pravém křídle pořádně vědět. Připravil dvě velké šance, po zákroku na něj byla nařízena penalta, ovšem jeho spoluhráči v zakončení tentokrát selhali. Bezbranková remíza člena reprezentačního kádru tak logicky mrzela.

Pětadvacetiletý záložník si v předchozím kole FORTUNA:LIGY na hřišti Příbrami připsal při vysoké výhře Jablonce 6:0 už čtvrtou gólovou přihrávku, další mohl přidat v derby s rivaly z Liberce. Podle oficiálních statistik si připsal dvě přihrávky do gólové šance, zejména druhá z nich volala po rozhodující trefě.

V nastaveném čase ideálně předložil míč osamocenému Acostovi, který ale tříbodový zisk pro domácí odmítl. „Věřil jsem, že to promění, protože tohle v tréninku dává nádherně. Je škoda, že to netrefil. Stane se,“ okomentoval situaci v samotném závěru zápasu pro klubový web Masopust.

Ten sehrál klíčovou roli už čtvrt hodiny před koncem, kdy hp nedovoleným zákrokem poslal v pokutovém území k zemi jeden z libereckých obránců. Spoluhráč Považanec ale penaltu neproměnil. „Byla jasná. Píchnul jsem si to před nohou a soupeř mě zfauloval. Nemohl se ani zlobit,“ podotkl Masopust.

Není divu, že po tomto průběhu nebyl se ziskem bodu spokojený. „Ve vyrovnaných zápasech rozhodují maličkosti a my jsme bohužel nedali penaltu a zazdili obrovskou šanci v prodloužení. To rozhodlo o tom, že zápas skončilo bez branek. Už kvůli lidem jsme chtěli vyhrát, derby berou hodně prestižně a hodně to prožívají. Z tohohle pohledu nás remíza dost mrzí,“ dodal šikovný záložník s jedním reprezentačním startem.

(zdroj foto: fkjablonec.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA