AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Sedmnáctka slaví postup v kvalifikaci. Kapitán Hložek k němu přispěl dvěma trefami!

Fotbalová reprezentace do 17 let zvládla úvodní fázi kvalifikace o postup na mistrovství Evropy na jedničku. V Albánii vyhrála všechny tři duely, a to i díky sparťanu Adamu Hložkovi, který přispěl k postupu do dalších bojů dvěma brankami.

Do úvodního duelu s domácími Albánci vedl šestnáctiletý talent české mladíky s kapitánskou páskou na ruce. Tři minuty před poločasovou přestávkou zařídil svému týmu čtyřgólové vedení, když albánského gólmana překonal úspěšnou hlavičkou. Se svými spoluhráči se nakonec mohl radovat z jasného vítězství 6:0.

Hložek si kapitánskou navlékl i před duelem se stejně starými Ázerbájdžánci a i tentokrát se dokázal z pozice středního ofenzivního záložníka gólově prosadit. Velkou šanci měl už v prvním poločase, ovšem penaltu, kterou sám vybojoval, neproměnil. Náladu si šikula s číslem 10 na dresu spravil minutu před koncem, kdy potvrdil výhru 2:0.

Díky ní si reprezentační sedmnáctka zajistila jistý postup do další fáze, poslední zápas s Norskem už měl jen určit, z jakého místa. I proto kouč Václav Kotal nechal odpočívat některé opory včetně Hložka. Ten naskočil do hry na závěrečného půlhodinku a byl u toho, když Češi jediným gólem rozhodli o třetí výhře a postupu z prvního místa.

Velký talent pražské Sparty odehrál za výběr do 17 let sedm utkání, v nichž se čtyřikrát zapsal do střelecké listiny.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA