AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Masopust nastartoval jabloneckou kanonádu, kvůli zranění ale nedohrál

Do ligového duelu na Julisce vstoupil ve velkém stylu, když se postaral o otevírací gól, po dvaceti minutách pro něj ovšem souboj s domácí Duklou předčasně skončil. Zranění Lukáše Masopusta je pořádnou kaňkou na jinak suverénní výhře Jablonce 6:2.

 

Masopust ze své tradiční pozice pravého krajního záložníka odstartoval na Julisce gólové hody už v deváté minutě. Po chybě domácí obrany se snadno dostal k míči a svou čtvrtou trefou v probíhající sezoně zařídil Severočechům vedení.

Na hřišti vydržel pětadvacetiletý křídelník jen něco málo přes dvacet minut. Po nevybíravém zákroku stopera Dukly Ďurici u postranní čáry, který volal po červené kartě, musel odstoupit a rovnou zamířil na vyšetření do nemocnice.

„Tohle vůbec nepatří do fotbalu a je škoda, že okamžitě nepřišla červená karta. Já jen doufám, že se na to disciplinární komise podívá a náležitě ten zákrok ohodnotí. Hráči jako Maso (Masopust) by měli být chráněni,“ zastal se svého zraněného spoluhráče v rozhovoru pro klubový web stoper David Hovorka.

Zranění Masopusta pochopitelně mrzí i jabloneckého trenéra Petra Radu, pro něhož člen širšího reprezentačního kádru představuje jednu z opor týmu. „Ďurica do toho šel tvrdě, možná byl trochu frustrovaný a ten zákrok z toho tak nějak vykrystalizoval. Pro nás je nejhorší, že je Masopust zraněný,“ prohlásil kouč.

 

(zdroj foto: fkjablonec.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA