AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Zraněný Lukáš Masopust si na podzim už nezahraje

Fotbalový Jablonec se bude muset do konce podzimní části obejít bez záložníka Lukáše Masopusta. Důvodem dlouhé absence jednoho z pilířů severočeského celku je vážné zranění postranního vazu v pravém koleni, které utrpěl v uplynulém ligovém kole na Dukle.

„Bude nám chybět. Věříme, že léčení bude bez komplikací a zapojí se hned do startu zimní přípravy,“ uvedl na klubovém webu ke zdravotnímu stavu pětadvacetiletého křídelníka tiskový mluvčí Martin Bergman.

Zápas 14. kola FORTUNA:LIGY na Julisce proti domácí Dukle skončila pro člena širšího reprezentačního kádru už po dvaceti minutách. Po zákroku obránce Dukly Jána Ďurici, který volal po červené kartě, musel střídat a následně rovnou zamířil do nemocnice na první vyšetření. Zpráva po řadě vyšetření nebyla příznivá.

Trenér Petr Rada bude taktické plány do konce podzimu spřádat bez jedné z největších hvězd jabloneckého týmu. Masopust v probíhající ligové sezoně přidal ke čtyřem brankám i stejný počet asistencí. Další gólovou přihrávku si připsal i v Evropské lize, kde naskočil od první minuty do všech tří duelů s Rennes, Dynamem Kyjevem a Astanou. O další atraktivní zápasy v Evropě odchovanec jihlavského fotbalu přijde.

(zdroj foto: fkjablonec.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA