AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Patrik Schick, Jan Kopic a Tomáš Souček v nominaci reprezentace

Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý počítá pro listopadovou přípravu v Polsku a následný duel Ligy národů se Slovenskem i se záložníky Tomášem Součkem a Janem Kopicem a útočníkem Patrikem Schickem. Jejich jména se objevila v devatenáctičlenné nominaci.

Tomáš Souček jezdí na reprezentační srazy pravidelně už nějakou dobu. Jeden z pilířů ligového lídra Slavie oblékl dres s lvíčkem na prsou ve svých třiadvaceti letech už čtrnáctkrát, poslední start si připsal v zápase Ligy národů na Slovensku, kde pomohl na svém tradičním post defenzivního záložníka k výhře 2:1.

Ještě výrazněji k důležitému tříbodovému zisku ve federálním derby v nové soutěži přispěl Patrik Schick. Útočník římského AS po pouhých třech minutách na hřišti jako správný žolík zlomil nerozhodný stav. I proto se v nominaci kouče Šilhavého znovu objevil. Zatím má v reprezentaci bilanci 12 zápasů a čtyři vstřelené branky.

Pozvánku dostal i uzdravený Jan Kopic. Plzeňský křídelník se o uplynulém víkendu vrátil na hřiště po více než měsíční absenci zaviněné zraněním kotníku. A vrátil se v plné síle. Nejlepší hráč minulého ligového ročníku rozhodl jediným gólem o výhře Viktorie na půdě Baníku. Uvidíme, jestli dostane šanci rozšířit sbírku 13 startů a tří branek v reprezentačním dresu.

Je možné, že nominaci dodatečně doplní i záložník bundesligového Norimberku Ondřej Petrák, který figuruje mezi náhradníky.

Národní tým nejprve čeká 15. listopadu přátelské utkání v Polsku, o čtyři dny později reprezentanti přivítají v Edenu na závěr Ligy národů Slováky.