AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Druhý ligový start. Adam Hložek si zahrál za „áčko“ Sparty i doma na Letné

Další velký zážitek, na který bude vzpomínat celý život, má za sebou sparťanský talent Adam Hložek. Po debutu v nejvyšší soutěži v Karviné poprvé na vlastní kůži poznal, jaké to je nastoupit v rudém dresu před svými fanoušky na Letné. Šestnáctiletý forvard naskočil na závěrečných dvacet minut do duelu 18. kola proti Teplicím (0:1).

Když ho v listopadu poslal kouč Zdeněk Ščasný na hřiště v závěru zápasu v Karviné, stal se z Adama Hložka vůbec nejmladší sparťan v historii klubu, který si kdy v lize zahrál. V nominaci ligového A-týmu nechyběla vycházející hvězdička letenského klubu ani pro následné duely s Jabloncem, na Slovácku a také s Teplicemi.

A právě proti Severočechům si v 18. kole FORTUNA:LIGY připsala opora reprezentačního výběru do sedmnácti let svůj druhý ligový start. Do utkání hraném na Letné zasáhl Hložek v 73. minutě, kdy na hrotu útoku nahradil Matěje Pulkraba. Ani on ale svým bojovným výkonem nedokázal odvrátit těsnou porážku favorita.

Talentovaný mladík, jehož do svých mládežnických akademií lanařily veklokluby Bayern Mnichov či Manchester City, naskočil v dresu Sparty v letošní sezoně už do čtyř soutěžních utkání. Kromě zmiňované ligy zasáhl i do postupových pohárových duelů v Polné, kde se dokonce zapsal mezi střelce, a také v Opavě.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA