AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Spolupráce Kopice s Kovaříkem pomohla Plzni k postupu do Evropské ligy

Plzeňská Viktoria i při své třetí účasti ve skupině Ligy mistrů vybojovala třetí místo zaručující pokračování v jarní vyřazovací fázi Evropské ligy. Velký podíl na tom mají Jan Kopic s Janem Kovaříkem, jejichž spolupráce vyústila v úvodní gól rozhodujícího duelu s AS Řím. I díky asistenci Kopice a trefě Kovaříka vyhrál český mistr 2:1.

Oba zmiňovaní hráči dostali od kouče Pavla Vrby pro důležitý a atraktivní zápas důvěru v základní sestavě. Osmadvacetiletý Kopic nastoupil na svém tradičním postu pravého křídla, stejnou pozici na opačné straně pak zaujal o dva roky starší Kovařík.

Na hřišti Doosan Areny byla jejich přítomnost znát, jejich nejvýraznější moment přišel po hodině hry. Kopic rozjel akci po pravé straně a milimetrově přesnou přihrávkou vybídl ke skórování vybídl na zadní tyči číhajícího Kovaříka, jenž zblízka nezaváhal.

„Snažil jsem se hlavně trefit prostředek brány a zaplať pánbůh, že jsem nenapálil gólmana. Dostal jsem fantastickou přihrávku, kdybych tuhle šanci nedal, strašilo by mě to hodně dlouho,“ nechal se slyšet šťastný střelec, pro kterého šlo o první trefu v kariéře v prestižní Lize mistrů.

„Viděl jsem, že mě stoper soupeře začal křižovat, tak jsem nastřelil míč na zadní tyč. Věděl jsem, že tam Kovi bude a on naštěstí poznal, co chci udělat,“ přidal svůj pohled k situaci z 62. minuty autor gólové přihrávky Kopic.

Kovařík, který si v plzeňském dresu zahrál hlavní fázi nejprestižnější klubové soutěže podruhé, měl prsty také ve druhé, vítězné trefě Viktorie. Jeho vyraženou střelu uklidil do sítě spoluhráč Chorý. „Na tenhle večer budu vzpomínat do konce života, jsem na náš tým hrdý. Zvládli jsme to naprosto fantasticky,“ chválil celý tým pětinásobný ligový šampion.

Po ubránění třetí příčky ve skupině se může společně s Kopicem a ostatními spoluhráči těšit na los jarní vyřazovací části Evropské ligy. Do Plzně přijede další soupeř zvučného jména.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)

-> PROFIL JANA KOVAŘÍKA

-> PROFIL JANA KOPICE