AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Mladík Václav Drchal naskočil po více než půl roce do ligového zápasu

Devatenáctiletý sparťanský talent Václav Drchal se v úplném závěru podzimní části sezony dočkal velkého návratu. Poprvé od květnového zranění se objevil na ligovém trávníku – jako střídající hráč naskočil do duelu v Příbrami (1:1) a připsal si první odehraní minuty v tomto ročníku FORTUNA:LIGY.

Mladý útočník se zranil v závěru minulé sezony, kdy si přetrhl křížový vaz v koleni. Vážné zranění vyřadilo mládežnického reprezentanta ze hry na hodně dlouhou dobu. Koleno poprvé výrazněji otestoval v polovině listopadu v přípravném utkání, o měsíc později díky píli a úsilí zasáhl po více než půlroční absenci do ligového zápasu.

Drchal nastoupil na závěrečnou půlhodinku v závěrečném podzimním kole v Příbrami, kde se Spartou uhrál remízu 1:1. Pro důrazného forvarda šlo o čtvrtý start v nejvyšší soutěži. „Jeho návrat byl jedním z pozitivních věcí,“ konstatoval sparťanský kouč Zdeněk Ščasný.

Ten poslal potřetí v této sezoně do hry také Adama Hložka a závěrečné minuty tak Pražané dohrávali u Litavky hned se třemi útočníky – kromě Drchala a Hložka nechyběl na hrací ploše ani Matěj Pulkrab, který nastoupil v základní sestavě letenského celku.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL VÁCLAVA DRCHALA