AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Udělám vše, abych byl pro Slavii platným hráčem, hlásí Lukáš Masopust

Jen den po skončení podzimní části sezony už se Lukáš Masopust hlásil v Edenu, kde se stal oficiálně novou posilou pražské Slavie. S lídrem FORTUNA:LIGY podepsal smlouvu na 3,5 roku.

„Jsem rád, že si mě Slavia z tolika možností vybrala. Udělám vše pro to, abych byl platným hráčem týmu a abychom byli společně úspěšní,“ prohlásil na tiskové konferenci pětadvacetiletý záložník, který do klubu z Edenu přestupuje po čtyřletém vydařeném angažmá v Jablonci.

Člen širšího reprezentačního kádru patřil v letošní sezoně v dresu Severočechů k nejvýraznějším hráčům celé ligy, v rozletu ho ovšem přibrzdilo zranění. „Už je to dobré, akorát mě to ještě trochu limituje při střelbě. Věřím, že do přípravy to ale bude už naprosto v pořádku,“ doufá auto čtyř podzimních ligových gólů a stejného počtu asistencí.

Příprava klubů na jarní boje ve FORTUNA:LIZE se díky novému hernímu formátu o dost zkrátí, technicky a rychlostně skvěle vybavený křídelník se nicméně neobává, že se nestihne dostat do herní pohody. „Já naopak vítám, že příprava bude kratší, vždy na mě byla až příliš dlouhá. Doufám ale, že terény budou na začátku jarní části kvalitně připravené,“ dodal Masopust.

Sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar o Lukáši Masopustovi: „Jde o moderního hráče, je to rychlík, který má předpoklady pro evropský fotbal. Věřím tedy, že jejich adaptace u nás nebude dlouhá, stanou se pevnou součástí týmu a pomohou nám posunout naši hru o kousek dále.“

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA