AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Zazářil proti Plzni i Spartě. Nejpovedenější podzimní zápasy Tomáše Součka

Má za sebou nejlepší půlrok v kariéře. Reprezentační záložník Tomáš Souček v podzimní části sezony v dresu Slavie doslova zářil a jen si upevnil své místo mezi největšími hvězdami v tuzemsku. Ke kvalitním a vyrovnaným výkonům navíc přidal i tolik důležitá čísla. Podívejte se na trojici podzimních ligových zápasů, v nichž autor pěti gólů a stejného počtu asistencí zazářil nejvíc.

7. kolo: Slavia – Plzeň 4:0

Diváci se v Edenu ještě nestihli ani pořádně usadit a Souček už ve třetí minutě otevřel skóre. Následně s klidem a lehkostí sobě vlastní zastavoval útočné výpady Viktorie a v závěru podtrhl svůj vynikající výkon druhou trefou, kterou završil až nečekaně hladkou výhru Slavie. Hvězda třiadvacetiletého záložníka zazářila v očekávaném šlágru na absolutní maximum.

„Čekal jsem, že vyhrajeme 1:0 nebo 2:0, klidně o jeden gól, který bychom dali v devadesáté minutě. Výsledek 4:0 tu dost dlouho nebyl. Všichni jsme v euforii, je to krásné vítězství,“ těšilo hráče zápasu, jemuž experti v deníku Sport udělili nejvyšší možnou známku deset.

14. kolo: Sparta – Slavia 2:2

Další velký zápas a další výkon, který snese ta nejpřísnější měřítka. Na Letné patřil v dalším derby tradičních pražských rivalů k nejlepším hráčům na hřišti a dvacet minut před koncem si navíc připsal jeden z nejdůležitějších gólů v kariéře. Alespoň tak sám pravidelný účastník reprezentačních srazů popsal trefu, díky níž sešívaní získali alespoň bod.

„Derby je pro mě vrchol už odmala. Dát na Spartě gól a zachránit tím remízu je naprosto úžasné. Jsem opravdu šťastný, beru to jako jeden z mých nejdůležitějších gólů,“ neskrýval nadšení slávistický hrdina a nejlepší hráč sledovaného duelu.

17. kolo: Opava – Slavia 2:3

Souček hned třikrát během podzimní části FORTUNA:LIGY zaznamenal v jednom utkání hned dva body do produktivity. Naposledy se tak stalo na horké půdě nadšeného nováčka z Opavy. Nejprve po dvaceti minutách připravil otevírací gól pro spoluhráče Zmrhala a v 73. minutě svojí pátou trefou v sezoně dokonal obrat lídra tabulky.

„Všechno má na vynikající úrovni, jen koncovka byla dlouho jeho problém. Teď ale góly dává, navíc důležité. Jsem za něj rád, je to skvělý kluk a troufnu si říct, že je jednou z největších nadějí českého fotbalu směrem. Kdo ho zná, tak ví, jak je pracovitý. Strašně mu to přeji,“ vysekl Součkovi v rozhovoru pro O2 TV Sport po utkání v Opavě poklonu trenér Jindřich Trpišovský.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA