AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Souček a Masopust odletěli se Slavií na soustředění do Španělska

Mezi týmy, které již zahájily zimní přípravu na jarní část sezony, patří i pražská Slavia. Na úvodním tréninku v Edenu nechyběl ani Tomáš Souček s posilou z Jablonce Lukášem Masopustem, oba záložníci následně ještě ten samý den s týmem odletěli na soustředění do Španělska.

Zatímco jeden z klíčových hráčů lídra FORTUNA:LIGY a účastníka vyřazovacích bojů Evropské ligy Souček už ví, co má od přípravy pod vedením kouče Jindřicha Trpišovského zhruba očekávat, pro Masopusta to bude premiéra.

Technicky velmi dobře vybaveného křídelního hráče vedení Slavie oficiálně představilo jako posilu v polovině prosince. O angažmá v celku z Edenu si řekl kvalitními výkony v dresu Jablonce. Během uplynulého půlroku stihl nasázet v lize čtyři góly a stejný počet jich připravil. Statistiky mohl mít ještě lepší, kvůli zranění ale posledních pět podzimních zápasů musel vynechat. Teď čeká člena širšího reprezentační kádru boj o místo v základní sestavě úřadujícího vicemistra.

S týmem naopak na soustředění neodcestoval zraněný útočník Stanislav Tecl. „U Standy probíhá vše podle plánu. Zůstává, aby měl dennodenní péči, bude v rukách fyzio. Teď nemůže ještě běhat. Je pro něj lepší, aby všechny absolvoval všechny procedury. Do Portugalska by už s námi měl letěl,“ uvedl na adresu autora tří podzimních gólů trenér Jindřich Trpišovský.

„Pokud by vše šlo dobře, tak by mohl stihnout nadstavbu. Nechceme to uspěchat, má už nějaký věk. Jakékoliv uspěchání by mohlo znamenat velké komplikace pro hráče. Zatížíme ho v momentě, kdy budeme 100% přesvědčeni o tom, že bude zdravý. Necháme to na hráči a na doktorech. Nechceme nic uspěchávat. Pokud bude Standa v jarní části k dispozici aspoň pro nějaké zápasy, tak to spíše bude příjemné překvapení pro všechny,“ dodal kouč Slavie.