AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hložek nejlepším mladším dorostencem, Kepl druhý mezi staršími

Jednou z hlavních tváří již sedmnáctého Galavečera Grassroots neprofesionálního fotbalu se stal Adam Hložek. Sparťanský talent byl vyhlášen nejlepším mladším dorostencem za rok 2018. Plzeňský útočník Tomáš Kepl pak obsadil druhé místo v kategorii starších dorostenců.

Loni skončil třetí, letos už anketu o nejlepšího mladšího dorostence vyhrál. Šestnáctiletý útočník či ofenzivní záložník Adam Hložek patří mezi velké naděje českého fotbalu, od čtrnácti let hraje za mládežnický reprezentační výběry, v nichž patří k nejvýraznějším hráčům. To platí také o výběru do sedmnácti let, kde je navíc kapitánem.

Za ziskem prestižního ocenění stojí i uplynulý půlrok, jenž se dá bez jakékoli nadsázky nazvat v nadějně rozvíjející se Hložkově kariéře jako životní a zároveň zlomový. V létě naskočil do přípravy s „áčkem“ a začátkem října si v MOL Cupu připsal při svém soutěžním debutu za první tým Sparty rovnou i premiérový gól. O měsíc později zasáhl v Karviné poprvé do ligového zápasu a stal se nejmladším hráčem, který kdy za letenský celek v nejvyšší soutěži nastoupil. Do konce podzimní části si připsal ještě další dva ligové starty.

„Byl to náročný rok, zvykal jsem si na dospělý fotbal. Je to fyzicky, kondičně náročnější, ale snažím se s tím teď co nejlépe popasovat. Z výhry mám velkou radost, beru to jako jedno z ocenění mé práce,“ pronesl na galavečeru Hložek. „Jsem vděčný Spartě, že mi dala šanci dostat se na hřiště už i za první tým. Krouží kolem mě velké kluby, ale já se rozhodl jít českou cestou a doufám, že jsem se rozhodl správně,“ doplnil.

V anketě o nejlepšího staršího dorostence nechyběl mezi trojicí nominovaných plzeňský Tomáš Kepl. Nakonec skončil druhý. Osmnáctiletý forvard střelecky zářil už v minulé sezoně v dorostenecké lize a forma se ho držela i na podzim, kdy nastupoval v dresu Viktorie v Juniorské lize. Do střelecké listiny se zapsal šestkrát a je nejlepším střelcem týmu.

Člen reprezentační kádru do devatenácti let se ukázal ve skvělém světle také v UEFA Youth League. Poté, co Západočechům zařídil remízu s CSKA Moskva se dvěma trefami podepsal pod cennou výhru na půdě AS Řím. I tyto výkonu mu pomohli k tomu, že zimní přípravu na jarní část sezony zahájil s A-týmem pod vedením kouče Pavla Vrby.

(zdroj foto: FAČR, fcviktoria.cz)