AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Chci jít cestou jako Tomáš Rosický, říká talent Adam Hložek

V minulém ročníku ankety o nejlepšího mladšího dorostence skončil třetí, za rok 2018 už tuto kategorii ovládl. Poté, co Adam Hložek přebral na Galavečeru Grassroots prestižní ocenění, prohlásil, že před odchodem do zahraničí dává přednost setrvání ve Spartě, kde si chce vybojovat stálé místo v kádru A-týmu.

Uplynulý rok pro něj byl zlomový, ale zároveň pořádně náročný. Začal si zvykat na dospělý fotbal. Ještě jako patnáctiletý v létě zahájil s „áčkem“ přípravu a v podzimní části sezony nakonec odehrál tři ligové a jeden pohárový duel.

„Jsem Spartě vděčný za to, že mi dala šanci dostat se na hřiště. V listopadu jsem nastoupil do ligy, předtím v poháru v Polné, kde jsem dal gól. Moc si toho vážím,“ nechal se slyšet šestnáctiletý útočník. „Tvrdě na sobě pracuji, ale není to jen moje zásluha, ale i týmu ve Spartě i reprezentaci, mých trenérů, manažera a především rodiny, která mě podporuje,“ dodal nejmladší sparťan, který kdy zasáhl do ligového utkání.

Skauti v Evropě o Hložkovi dobře vědí, však už také absolvoval stáž v londýnském Arsenalu. Všechny ale ubezpečil, že do zahraničí se ještě nechystá. Nejprve se chce prosadit ve Spartě. „Krouží kolem velké kluby, ale já se rozhodl jít českou cestou. Bavili jsme se o tom s tátou a panem Paskou a rozhodli jsme se jít sparťanskou cestou. Tak, jako šel třeba Tomáš Rosický,“ řekl Hložek.

Do karet mu může hrát, že dlouholetý reprezentační kapitán chce jako nový sportovní ředitel letenského klubu dávat mladým odchovancům větší prostor, než tomu bylo doposud. „Je to pro mě určitě dobrý signál, že bych šancí mohl dostat víc. Není to ale jen o panu Rosickém, ale je to hlavně o mně, jak na sobě budu pracovat a jak budu hrát teď v přípravě,“ uvědomuje si nejlepší mladší dorostenec za rok 2018.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA