AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

V kabině se cítím dobře, na styl hry si snad brzy zvyknu, věří Lukáš Masopust

Lukáš Masopust má za sebou premiéru ve slávistickém dresu. Reprezentační záložník odehrál v prvním utkání sešívaných v zimní přípravě první poločas proti druholigovému Ústí nad Labem a přispěl k vysoké výhře 8:0.

„Bylo to hezké, kluci mě navíc udělali kapitánem, to mě asi bude něco stát (smích). Ale bylo to samozřejmě příjemné,“ odpověděl Masopust na otázku, s jakými pocity poprvé od svého příchodu z Jablonce oblékal sešívaný trikot. Kvůli zranění zasáhl do zápasu po více než dvou měsících. „Hodně mi to chybělo a také to bylo znát. Snad se brzy dostanu zpět do zápasového rytmu,“ věří.

Proti druholigovému soupeři nastoupil od první minuty na své tradiční pozici levého křídla a dvakrát byl blízko k tomu, aby si debut osladil vstřeleným gólem. Nejprve měl ale špatně seřízená mířidla, poté už míč do sítě dostal, ale sudí signalizoval ofsajd.

„Bylo to ještě takové kostrbaté, navíc jsme stále unavení, takže to nebylo úplně ono. Věřím ale, že se sehrajeme a bude to lepší a lepší. Utkání každopádně svůj splnilo účel,“ uvědomuje si pětadvacetiletá zimní posila lídra FORTUNA:LIGY.

V tom, na čem je ještě třeba zapracovat, má jasno. „Hlavně na těch fotbalových věcech. V první půli bylo příliš mnoho zbytečných ztrát míče. Teď jsme ale v té největší zátěži, fotbalové věci budeme pilovat v Portugalsku. Věřím, že to odbouráme,“ vyhlíží Masopust odlet na další soustředění v klimaticky příznivějších podmínkách.

A jak hráč se 149 ligovými starty a 21 trefami zapadl do kabiny Slavie? „To se musíte zeptat kluků, ale já se cítím v kabině dobře. Co se týče herního stylu, uvidíme, až začneme nacvičovat fotbalové věci. Slavia ale hraje podobný fotbal jako Jablonec, vysoký pressing. Snad si na týmové automatismy brzy zvyknu,“ doufá člen širšího reprezentačního kádru.

Výkon Lukáše Masopusta proti ústí očima kouče Jindřicha Trpišovského:
„Prvních patnáct minut začal dobře, pak bych řekl, že se na něm projevila únava, protože to je dynamický, rychlostní hráč. Pokazil některé míče. Samozřejmě jako křídlo si musí zvyknout na náš styl hry, na náběhy, takže v některých fázích to malinko skřípalo. Tam nás čeká ještě hodně práce.“

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA