AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

První nominace do repre mě překvapila, vzpomíná Jan Kopic

Hlavní postavou dalšího dílu seriálu, v němž čeští reprezentanti vzpomínají na své začátky v národním týmu, se stal plzeňský záložník Jan Kopic.

Osmadvacetiletý křídelník dostal premiérovou pozvánku na reprezentační sraz koncem května 2014. „Poprvé mě povolal pan Vrba. Měl jsem velkou radost, docela mě to i překvapilo, protože v Jablonci se nám tehdy zrovna moc nedařilo. Byla to pro mě velká pocta,“ vzpomíná s odstupem času Kopic.

Debut si odbyl o pár dní později v přípravném utkání proti Rakousku. „Pamatuji si, že se hrálo v Olomouci. Nastoupil jsem na posledních dvacet minut, bohužel jsme ale tehdy prohráli,“ připomněl utkání, v němž český výběr svým sousedům před desetitisícovou návštěvou podlehl 1:2.

Prvního reprezentačního gólu se šikovný záložník dočkal při svém druhém startu v dresu s lvíčkem na prsou v srpnu 2016. „Bylo to proti Arménii. Už si nepamatuji, kdo mi nahrával, povedl jsem si balon, vystřelil na bližší tyč a od ní se míč odrazil do brány. Radost jsem měl velkou, ale nějak extra jsem neslavil,“ popsal trefu, kterou v Mladé Boleslavi pečetil výhru českého týmu v přípravě 3:0.

Další dvě trefy přidal nejlepší hráč ligového ročníku 2017/2018 o rok později v zápasech kvalifikace o postup na mistrovství světa. Nejprve pomohl k tříbodovému zisku v Ázerbájdžánu (2:1) a jen o tři dny později se další brankou podílel na výhře 5:0 nad San Marinem. Na tři góly stačilo Kopicovi třináct startů.

-> PROFIL JANA KOPICE