AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Euforie a čest. Adam Hložek je novým nejmladším střelcem ligové historie!

V listopadu se z něj stal nejmladší sparťan, jaký kdy nastoupil do ligového zápasu. Uběhly čtyři měsíce a Adam Hložek překonal další významný rekord. V ostře sledovaném souboji s Plzní (4:0) se dočkal svého premiérového gólu, díky kterému se z něj stal nejmladší ligový střelec všech dob.

Velký talent letenského celku naskočil do šlágru 24. kola stejně jako v předchozích dvou kolech v základní sestavě a už po deseti minutách otevřel skóre prestižního utkání. V pokutovém území si naskočil na centr spoluhráče Kangy a hlavou poslal míč nechytatelně do sítě. Poté už se mohl s rozpřaženýma rukama rozběhnout vstříc sparťanskému kotli slavit.

„Dostal jsem výborný míč, Benji (Tetteh) odtáhl stopera a já tam byl skoro sám. Je to krásný pocit dát gól před vyprodanou Letnou, znamená to pro mě opravdu moc. Ale hlavní je vítězství 4:0 a tři body,“ zdůraznil Hložek.

Tem ve věku 16 let, sedmi měsíců a 15 dnů o pouhé tři dny překonal dosavadní čtrnáct let starý rekord nejmladšího ligového střelce Tomáše Pilíka. Před zápasem ani nevěděl, že ještě může rekord překonat. „Myslel jsem si, že mi to uteklo už s Baníkem. Je to krása a zároveň velká motivace do další práce,“ podotkl ofenzivní klenot Sparty.

Když v závěru střídal, od zaplněné Letné se dočkal bouřlivých ovací. „Je krásný pocit, když stadion vyvolává vaše jméno, byl jsem v euforii a šel mi mráz po zádech. Před zápasem jsem byl docela dost nervózní, ale od prvního hvizdu to ze mě spadlo,“ přiznal člen reprezentačního výběru do sedmnácti let.

Znovu naplno ukázal, jak ohromný potenciál v něm vězí. Ani proti úřadujícím mistrů se neztratil, právě naopak. Podal výborný výkon. Byl aktivní, zapojoval se do kombinací a připsal si hned čtyři střelecké pokusy. Po závěrečném hvizdu přijímal gratulace a slova uznání ze všech stran. Výjimkou nebyl v tomto směru ani kouč Zdeněk Ščasný.

„Hložek je mimořádný talent, nehraje proto, že je mu šestnáct, ale proto, že si to zaslouží. Od první chvíle, během podzimu, kdy jsme to blbě kousali a nehráli dobře, on byl jeden ze světlých momentů,“ nechal se slyšet lodivod letenského celku. „Je stejný v trénincích i v zápasech. Ne že by neměl respekt, ale nemá strach, je sebevědomý, silný na balonu, roste z něj vynikající fotbalista,“ dodal na Hložkovu adresu trenér Ščasný.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA